چگونه سرعت ایندکس سایت خود را افزایش دهیم ؟

چگونه سرعت ایندکس سایت خود را افزایش دهیم ؟

افزایش سرعت ایندکس سایت


برای موفقیت در سئو سه قدم اصلی وجود دارد، در ابتدا سایت شما باید توسط رباتهای خزنده گوگل بررسی شوند، سپس صفحات شما ایندکس شده و در نهایت بعنوان نتایج جستجو به کاربران نمایش داده میشوند. در این مقاله قصد داریم راهکارهای موجود برای بهبود وضعیت ایندکس سایت را بصورت دقیقتر بررسی کرده و به شما آموزش دهیم.

تمام مراحل زیر بر سرعت ایندکس سایت شما توسط گوگل تاثیر گذار خواهند بود و شماره گذاری دلیلی بر نوبت انجام آنها نیست.  ایندکس سایت شما به هرحال توسط گوگل انجام خواهد شد (مگر در صورت تخلف) ولی نکته مورد نظر در این مقاله افزایش سرعت ایندکس سایت و نوشته های جدید آن است.


9 روش ایندکس سایت


۱. اکانت گوگل وبمستر


جهت بهبود ایندکس سایت، مهمترین قدم برای هر سایتی نصب یک آمارگیر قوی و ساخت اکانت گوگل وبمستر می باشد. سایت خود را به گوگل معرفی کنید

 و وضعیت بازدید روباتهای گوگل از سایت خود را زیر نظر بگیرید.


بررسی وضعیت روباتهای گوگل در سایت شما
بررسی وضعیت روباتهای گوگل در سایت شما

۲. استفاده از Fetch as Google


در اکانت گوگل وبمستر تولز خود میتوانید در این قسمتش درخواست بررسی و ایندکس صفحات وبسایت خود و صفحاتی که تازه وارد کرده اید را بدهید ..

برای این کار میتوانید از نوار کناری بر روی گزینه Fetch as Google بزنید و  آدرس صفحه مورد نظر خود را وارد کنید و دکمه Fetch  را بزنید . 

استفاده از Fetch as Google برای ایندکس سایت
استفاده از Fetch as Google برای ایندکس سایت

برای ایندکس سایت از این طریق شما دو گزینه پیش رو خواهید داشت، یا خود صفحه را بررسی میکنید یا آدرس مورد نظر با تمام لینکهای موجود در آن را. در هر ماه تنها 10 بار میتوانید از روش دوم و 2000 بار از روش اول برای ایندکس سایت استفاده کنید.


۳. نقشه سایت

نقشه سایت (site map) بعنوان نقشه راه ربات های گوگل استفاده میشوند و آنها را به صفحات داخلی سایت راهنمایی میکنند. . 

بعد از ساخت نقشه سایت میتوانید از طریق گزینه  site map  در همان گوگل وب مستر تولز ، آن را به ربات های گوگل بشناسانید . 

استفاده از نقشه سایت برای بهبود ایندکس سای

استفاده از نقشه سایت برای بهبود ایندکس سای


۴. لینک های ورودی به سایت

برای این کار باید لینک های مناسب و با کیفیت از سایتهای دیگر به صفحات خود داشته باشید (لینک سازی خارجی). .

بهتر است که از سایت هایی که رنکیک بهتری دارند لینک خارجی دریافت نمایید که طبیعتا مستلزم هزینه هم میباشد .


5. رعایت نکات کد نویسی


 با رعایت صحیح نکات کد نویسی میتوانید کار رباتهای گوگل را برای ایندکس سایت خود راحتتر کرده و سرعت آن را افزایش دهید. برای بررسی کد HTML  سایت خود به سایت W3.org  مراجعه کرده از ابزار چک کننده آن بهره بگیرید..

6. لینک سازی داخلی در سایت


سعی کنید که ارتباط مناسبی میان صفحات داخلی سایت خود ایجاد کنید و لینک های داخلی را بین مطالب مرتبط بسازید. این کار موجب میشود که ربات های گوگل از صفحات ایندکس شده به صفحات جدید سایت شما راه یابند و در نهایت سرعت ایندکس سایت افزایش یابد.


7. محتوای تازه و مفید


سعی کنید سایت خود را در بازه  زمانی مشخص مثلا هر روز ساعت 5 عصر بروزرسانی نمایید . این کار باعث میشود که ربات ها هم در همان زمان هر روز سایت شما را ایندکس نماییند . 
شما میتوانید در بخش index status وضعیت ایندکس سایت خود را مشاهده کنید .

بررسی وضعیت ایندکس سایت
بررسی وضعیت ایندکس سایت

8. گوگل پلاس


یک اکانت گوگل پلاس بسازید و در صفحه About آن لینک سایت خود را قرار دهید. با توجه به اینکه پلاس از سرویس های اصلی گوگل است توجه ویژه ای به آن میشود. استفاده از شبکه های اجتماعی دیگر مانند اینستاگرام، تلگرام و … نیز برای بهبود ایندکس سایت توصیه میشود.


9. سرعت لود صفحات سایت خود را افزایش دهید .

سعی نمایید تا سرعت لود صفحات سایتتان خوب باشد . سرعت بیستر برابر با ایندکس بهتر .