چگونه در اینستاگرام تبلیغ کنم ؟

چگونه در اینستاگرام تبلیغ کنم ؟


تبلیغ اینستاگرام

تبلیغات در اینستاگرام به تبلیغی گفته می شود که در آن محصولات یا خدمات شما توسط سایر پیج های این رسانه اجتماعی منتشر می شود. شما با ادمین یک پیج در اینستاگرام ارتباط برقرار می کنید و پس از توافق بر سر محتوا و قیمت تبلیغ، یک تصویر یا ویدیو از پیج شما در صفحه مورد نظر منتشر می شود.

مدت زمان نمایش تبلیغ شما محدود می باشد و پس از زمان تعیین شده که معمولا یک ساعت است، تصویر یا ویدیوی شما حذف خواهد شد.

چرا تبلیغ در اینستاگرام


شبکه اجتماعی اینستاگرام یکی از محبوب ترین و پرکاربر ترین رسانه های اجتماعی در جهان و ایران می باشد. روزانه میلیون ها عکس و فیلم توسط حدود ۶۰۰ میلیون کاربر اینستاگرام در این شبکه اجتماعی منتشر می شود.

در کشور ایران حدود ۱۲ میلیون نفر در اینستاگرام حساب کاربری و صفحه مخصوص به خودشان را دارند و مشغول به آپلود و انتشار تصاویر و فیلم های خود هستند. به همین دلیل است که شما شاهد حضور کسب و کارهای مختلف در اینستاگرام هستید.

این کسب و کارها به این نتیجه رسیده اند که حضور حرفه ای در اینستاگرام می تواند به افزایش فروش و سود آنها کمک بسزایی کند. چرا که آنها می توانند با ایجاد محبوبیت و انتشار محتوای با کیفیت در اینستاگرام، توسط میلیون ها کاربر ایرانی که در این شبکه اجتماعی فعال هستند، فالو یا دنبال شوند.

در اصل یکی از جنبه های موثر تبلیغات اینستاگرام، علاوه بر دیده شدن خدمات و محصولات، افزایش فالوور های پیجی است که در پیج های پر مخاطب و محبوب اینستاگرام تبیغ خود را منتشر می کند.

از مزایای تبلیغات اینستاگرام، هدفمند بودن آن است. اینکه یک کسب و کار می تواند تبلیغ خود را در صفحاتی که موضوع محتوای آن، با زمینه کاری آن کسب و کار همخوانی دارد، منتشر کند. یا اینکه می تواند در شهر خاصی تبلیغ کند. مثلا تهران یا اصفهان یا شیراز و مشهد و یا هر شهری که بازار هدف آن کسب و کار می باشد.

در اصل زمانی که یک شخص یا کسب و کار تصمیم به ترویج خدمات و محصولات خود با استفاده از تبلیغ آنها در اینستاگرام می گیرد، به این نتیجه رسیده که زمان تبلیغات سنتی و کلیشه ای به سر آمده.

البته تبلیغات اینستاگرام، یکی از روشهای بازاریابی می باشد و قطعا روشهای تبلیغاتی و بازاریابی دیگری نیز وجود دارد. اما به جرات می توان گفت که اینستاگرام یکی از پربازده ترین ابزار تبلیغات و بازاریابی در اینترنت می باشد. هر چه هوشمندانه تر تبلیغ کنید، نتیجه بهتری نیز می گیرید.

قیمت تبلیغ در اینستاگرامیکی از مزایای تبلیغات در اینستاگرام نسبت به سایر رسانه ها، کم هزینه بودن آن است. هر بودجه ای که داشته باشید حتی کم، می توانید تبلیغ خود را در اینستاگرام منتشر کنید.

اگر بخواهید خودتان با ادمین پیج های تبلیغاتی اینستاگرام ارتباط برقرار کنید، قطعا زمان زیادی را باید صرف پیدا کردن پیج هایی کنید که امکان انتشار تبلیغ شما در آنها وجود دارد ولی امکانپذیر است. فقط باید با آزمون و خطا و بررسی میزان بازدهی تبلیغات، متوجه شوید که کدامیک از پیج هایی که در آنها تبلیغ کرده اید، بازدهی و بازگشت سرمایه مناسب تری داشته است که اینکار نیز مستلزم این است که شما هزینه های زیادی را بپردازید.

شاید برای شما سوال باشد که چرا قیمت پکیجهای تبلیغاتی ما، ارزان است! . پاسخ آن ساده و منطقی بوده و دلیل ارزان بودن قیمت پکیج های ما، این است که ما روزانه برای پیجهای مختلف، تبلیغات مشتریانمان را ارسال می کنیم. و تقریبا درآمد خوبی را عاید مدیران این پیج ها می کنیم.

از این رو آنها نیز تمایل دارند با ما کار کنند و قیمت ها را بگونه ای تنظیم کنند که همیشه، تبلیغات برای نمایش داشته باشند. اگر بخواهیم با بازار مقایسه کنیم، همانند زمانی است که شما بصورت عمده خریدی را انجام میدهید. در این حالت پول کمتری را پرداخت می کنید.

پیج های تبلیغاتی اینستاگرام


یکی از دغدغه های هر کسب و کاری یافتن پیج های تبلیغاتی اینستاگرام می باشد. اینکه کدام پیج می تواند مکان مناسبی برای نمایش تبلیغاتش باشد! به همین خاطر شرکت های مختلف، برآن شدند تا با ادمین پیج های پرمخاطب اینستاگرام وارد مذاکره شوند، و با آنها همکاری نمایند.

روش کار اینگونه است که پیج های تبلیغاتی اینستاگرام را دسته بندی می کنند و زمانی که یک مشتری سفارش تبلغی را ثبت می کند، متناسب با زمینه فعالیت آن مشتری، تبلیغ ایشان را در مناسب ترین پیج ها نمایش می دهند که این خود باعث افزایش بازدهی آن تبلیغ می شود.

در این مورد هم خودتان می توانید وارد عمل شده و پیج های تبلیغاتی اینستاگرام را پیدا کرده و با مدیران یا همان ادمین آنها وارد مذاکره شوید. قیمت تبلیغ را بپرسید و در نهایت بعد از توافق تبلیغ خود را در پیج مورد نظر نمایش دهید.

اما اینکار نیز مستلزم صرف هزینه و زمان برای یافتن مناسبترین پیجهای تبلیغاتی در اینستاگرام می باشد. به همین خاطر بهتر است که از پکیج های تبلیغاتی استفاده کنید که در وقت و هزینه شما صرفه جویی شود.

در صورتی که قصد دارید خودتان این کار را انجام دهید، کافیست درخواست خود را از طریق پیام مستقیم یا دایرکت، به مدیر پیج مورد نظر ارسال کنید. مثلا می توانید چنین متنی را بعنوان درخواست نمایش تبلیغ خود به مدیر یک پیج تبلیغاتی ارسال نمائید:

نرم افزار تبلیغات در اینستاگرام


لطفا منطقی باشید. هیچ نرم افزاری برای تبلیغات اینستاگرام وجود ندارد. مگر اینکه شما توسط فیسبوک اقدام به ایجاد کمپین تبلیغات در اینستاگرام کنید.

زمانی که شما می خواهید تبلیغ خود را در اینستاگرام نمایش دهید، یا باید آن را در صفحه خود منتشر کنید، یا در پیجهای تبلیغاتی اینستاگرام. مورد اول که نیاز به نرم افزار ندارد و در اصل نرم افزار تبلیغات شما، همان اپلیکیشن اینستاگرام خواهد بود.

اما در حالت دوم و زمانی که می خواهید تبلیغ شما در یک پیج نمایش داده شود، باید آن را در آن صفحه منتشر کنید. آیا امکانپذیر است؟ خیر. زیرا شما باید نام کاربری و کلمه عبور مربوط به آن صفحه را در اختیار داشته باشید.

پیشنهاد می کنیم، زمان خود را بیهوده صرف یافتن نرم افزار تبلیغات در اینستاگرام نکنید.


تبلیغات رایگان در اینستاگرام


آیا این انکان وجود دارد که شما بتوانید بصورت رایگان در اینستاگرام تبلیغ کنید؟ بله. زمانی می توانید رایگان تبلیغ کنید که متقابلا تبلیغی از پیجی که تبلیغ شما را نمایش خواهد داد را در پیج خود نمایش دهید.

این یعنی تبادل. تبادل تبلیغات اینستاگرام. برای اینکار کافی است در هشتگ های اینستاگرام، دنبال چنین هشتگ هایی بگردید. مثلا: ” تبلیغات پذیرفته می شود ” یا ” تبلیغات رایگان ” یا ” تبلیغات رایگان در اینستاگرام “ .

آموزش تبلیغات در اینستاگرامکلیه نکاتی که تا کنون اشاره شد، به نحوی آموزش تبلیغات اینستاگرام می باشد. زمانی که شما وارد دنیای تبلیغات در اینستاگرام می شوید، در اصل در یک دانشگاه ثبت نام کرده اید.

بهترین آموزش تبلیغات اینستاگرام، انجام آن است و مشاهده نتایج بدست آمده، با کیفیت ترین آموزشی است که می توانید بدست آورید.