افزایش ترافیک وبسایت 2021 با به روزرسانی تجربه صفحه گوگل

گوگل در شرف یک به روزرسانی بزرگ است!

و ما دلیل محکمی برای این باور داریم که این یک به روزرسانی اساسی است که می‌تواند نتایج موتور جستجو را به طور کامل تغییر دهد.

اگر آماده نشوید ، ممکن است رتبه بندی گوگل در وب سایت شما (و هر وب‌سایتی که مدیریت می‌کنید) کاهش یابد. متناوباً ، اگر زود اقدام کنید ، هنگامی که این به روزرسانی اجرا می‌شود ، می‌توانید میزان بازدیدارگانیک خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

در این پست ، ما مولفه‌های اصلی این به روز رسانی را توضیح می‌دهیم و به شما یاد می‌دهیم که چگونه وب سایت خود را برای آن روز آماده کنید.

به روزرسانی الگوریتم به روز رسانی صفحه (Google Page Experience) چیست؟

به روزرسانی تجربه صفحه گوگل تلاشی برای بهبود چشمگیر تجربه مرور برای کاربران است - چه در دسک تاپ و چه در دستگاه‌های تلفن همراه.

نباید تعجب آور باشد. مدتی است که گوگل تأکید زیادی بر تجربه کاربر (UX) داشته است ، و این موفقیت صفحات وب کاملاً مطابق با اهداف جستجوگر مشهود است.

اما با این به روزرسانی در پیش ، گوگل تأکید بیشتری بر UX می‌کند و ما می‌خواهیم برخی از وب سایت‌های با رتبه عالی را بررسی کنیم.

این هم دلیلش.

گوگل به ندرت هشدارهایی درباره بروزرسانی‌های الگوریتم‌های در پیش رو را ارائه می دهد. در گذشته ، آنها با ایجاد تغییرات ناگهانی عمده ، سطح وب را به طور تصادفی می‌لرزاندند ، و وحشت را در سراسر دنیای بازاریابی دیجیتال گسترش می‌دادند - کلمات "به روز رسانی پاندا" هنوز هم چشم‌های هر بازاریاب دیجیتال را کنترل می‌کند.

اما در این جا ، گوگل توجه زیادی می‌کند - تقریباً 6 ماه اخطار - که بسیار خارج از شخصیت آن است.

گوگل برای اولین بار این خبر را در نوامبر 2020 اعلام کرد. در ابتدا ، به روزرسانی الگوریتم قرار بود در ماه مه 2021 آغاز شود. اکنون با پایان دادن به اواخر آگوست 2021 تا اواسط ژوئن 2021 به جلو منتقل شده است.

 

به نظر می‌رسد با توجه به این مهم ، گوگل اشاره به یک تغییر اساسی دارد که نیاز به آمادگی فراوان دارد.

اما با وجود بزرگی این به روزرسانی ، اگر پا به پای آن بیایید ، این کار می‌تواند گامی در جهت موفقیت آینده تجارت آنلاین شما باشد.

هنگامی که این به روزرسانی تجربه صفحه گوگل در ۲۰۲۰ کامل شود ، تجربه کاربر به یک عامل رتبه بندی مستقیم تبدیل می‌شود. این بدان معناست که وب سایتهایی که کاربرپسندترین و مناسب ترین محتوا را ارائه دهند ، بدون توجه به اندازه مارک ، به صفحه نتایج جستجوی گوگل  (SERP) منتقل می‌شوند.

مدت زمان مدیدی اندازه برند یک عامل رتبه بندی بوده است. مارک‌های مشهوری که به دامنه محصول یا خدمات خود معروف هستند به احتمال زیاد هنگام جستجوی کلمات کلیدی مرتبط با پیشنهاداتشان در جایگاه‌های برتر قرار می‌گیرند - به همین دلیل نایک تقریباً همیشه در موقعیت‌های بالایی برای کلمات کلیدی "کفش‌های مخصوص دویدن" قرار دارد.

boostvisit.com | افزایش ترافیک وبسایت 2021 با به روزرسانی تجربه صفحه گوگل

اما بعد از این به روزرسانی الگوریتم ، اندازه برند کمتر از یک عامل رتبه بندی خواهد بود. واضح است که به طور کامل نادیده گرفته نمی‌شود ، اما به احتمال زیاد به روزرسانی‌های بعدی به طور پی در پی وزن کمتری را به اندازه مارک و بیشتر را به UX اختصاص می‌دهند.

بنابراین اگر اکنون وب سایت خود را برای تجربه کاربر بهینه سازی کنید ، در موفقیت هرچه بیشتر وب سایت خود سرمایه گذاری خواهید کرد.

قبل از اینکه به روند آماده سازی این به روزرسانی بپردازیم ، مهم است که درک روشنی از معیارهای جدید عملکرد وب سایت گوگل داشته باشیم تا بتوانید با اطمینان طبق قوانین آنها بازی کنید.

Google Web Vital: چیست؟

هیچ کس دقیقاً نمی‌داند الگوریتم گوگل چگونه کار می‌کند. برای جلوگیری از بهره برداری به طور پنهان مخفی شده است. اما در آوریل سال 2020 ، گوگل برخی از اسرار را از طریق اعلامیه وب ویتال خود فاش کرد.

Web Vital یک نگاه کوچک و ناچیز به معیارهایی است که بر آنچه در حال تبدیل شدن به سیگنال جدید رتبه بندی برتر- تجربه کاربر است.

در این مرحله ، در مورد عواملی که تجربه صفحه را ارزیابی می‌کنند چیزهای کمی مشخص نشده است ، اما ما می‌دانیم که این عوامل تحت تأثیر زیرمجموعه‌ای تحت عنوان Core Web Vital ها قرار دارند.

Core Web Vital چیست؟

Core Web Vital معیارهای اصلی ارزیابی جنبه‌های مختلف تجربه کاربر کلی وب سایت است. این معیارها با گذشت زمان تکامل می‌یابند ، اما در حال حاضر ، آنها به سه دسته اصلی تقسیم شده‌اند: بزرگترین رنگ محتوای (LCP) ، تأخیر ورودی اول (FIP) و تغییر چیدمان تجمعی (CLP).

Core Web Vital رویدادهایی را ارزیابی می‌کند که می‌توانند تجربه بازدید کننده وب سایت را بسیار دردناک یا فوق العاده خوب کنند. بیایید در مورد هر یک از آنها بحث کنیم.

 boostvisit.com | افزایش ترافیک وبسایت 2021 با به روزرسانی تجربه صفحه گوگل

سرعت بارگذاری یک وب سایت عاملی آشکار است که تجربه کاربر را تحت تأثیر قرار می‌دهد ، اما به جای اندازه گیری زمان تا زمان ظهور اولین نقطه از محتوا ، Largest Contentful Paint سرعت بارگیری را در نظر می‌گیرد.

سرعت بار درک شده اندازه گیری زمانی است که برای بارگیری کامل بزرگترین عنصر محتوایی در منطقه دید لازم است.

منطقه قابل مشاهده بستگی به سیستم عامل مورد استفاده دارد ، در صورت مرور در تلفن همراه یا کل صفحه تلفن همراه یا در هنگام مرور در دسک تاپ ، کل مرورگر وب است.

در حال حاضر ، گوگل با استفاده از معیار اندازه گیری First Contentful Paint (FCP) سرعت بارگیری یک وب سایت را ارزیابی می‌کند. FCP مدت زمان بارگیری یک وب سایت و هر بخش از محتوای آن را که روی صفحه قرار دارد اندازه گیری می‌کند.

در مثال زیر ، FCP در فریم 2 رخ می‌دهد.

 boostvisit.com | افزایش ترافیک وبسایت 2021 با به روزرسانی تجربه صفحه گوگل

 

منبع: web.dev

اما پس از این به روزرسانی ، LCP به معیار اصلی سرعت صفحه تبدیل می‌شود و FCP بیشتر به یک نقطه مرجع تبدیل می‌شود.

بیایید FCP را با معیار جدید LCP مقایسه کنیم.

 boostvisit.com | افزایش ترافیک وبسایت 2021 با به روزرسانی تجربه صفحه گوگل

FCP در فریم 1 رخ می‌دهد زیرا این اولین نمونه از محتوا است ، اما LCP تا چارچوب 3 رخ نمی‌دهد. این به این دلیل است که فریم 3 اولین نمونه از بزرگترین بارگیری عنصر وب سایت است ، که در این مورد آرم اینستاگرام است.

نمره LCP خوب چیست؟

LCP باید حداکثر 2.5 ثانیه باشد که به شما وضعیت خوبی می‌بخشد. در حالت ایده آل ، باید کمتر از آن باشد. برای معیار LCP (و همچنین FIP و CLP) ، گوگل انتظار دارد 75٪ از کل بازدیدهای صفحه وب سایت شما از وضعیت خوبی برخوردار باشد (یا سبز باشد).

یک نکته مهم در اندازه گیری LCP که باید به آن توجه داشته باشید این است که عناصر محتوای بزرگی که در نمایش نشان داده می‌شوند و سپس از صفحه خارج می‌شوند شمارنده LCP را متوقف نمی‌کنند. این ساعت ادامه خواهد یافت تا اینکه بزرگترین عنصر نهایی در نظر گرفته شود.

 boostvisit.com | افزایش ترافیک وبسایت 2021 با به روزرسانی تجربه صفحه گوگل

در مثال بالا ، بزرگترین محتوای رنگ آمیزی ابتدا در قاب 1 وجود دارد و با مشاهده یک عنصر بزرگتر ، در قاب 3 به روز می‌شود. ساعت LCP هنگامی که بزرگترین رنگ محتوای نمایان در نهایت در قاب 5 مستقر می‌شود ، شمارش متوقف می‌شود.

 

چه عواملی بر LCP تأثیر می‌گذارد

عواملی که مستقیماً روی نمره LCP شما تأثیر می‌گذارند می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

زمان پاسخ سرور آهسته - زمان طولانی برای اولین بایت (TTFB).

Render Blocking CSS and Javascript – اسکریپت‌ها و شیوه نامه‌هایی که تجزیه HTML را مسدود می‌کنند.

بارگیری طولانی مدت منابع - وقتی فیلم‌ها ، عناصر سطح بلوک و تصاویر بالاتر از حد ارائه می‌شوند.

 boostvisit.com | افزایش ترافیک وبسایت 2021 با به روزرسانی تجربه صفحه گوگل

تأخیر ورودی اول (FID)

تأخیر ورودی اول (FID) تعامل را اندازه گیری می‌کند. این زمان بین اولین تعامل بازدید کننده وب با یک صفحه و شروع آن اقدام است.

تعامل می‌تواند یکی از موارد زیر باشد:

        کلیک روی لینک

        روی دکمه ضربه بزنید

        انتخاب گزینه منو

        ضربه زدن روی منوی آکاردئون در دستگاه‌های تلفن همراه.

        وارد کردن آدرس ایمیل در قسمت فرم

واضح است که چرا این یک Core Web Vital در نظر گرفته می‌شود. یک وب سایت بارگیری سریع تنها در صورت تسریع در تعامل کاربر ، UX را بهبود می‌بخشد. اگر بعد از بارگیری سریع ، عملکردهای فعال شده وب سایت شما کند و شلخته باشد ، کاربران جستجوی تجربه بهتر وب سایت را انجام می‌دهند و جستجو می‌کنند.

گوگل زمان FID را 100 میلی ثانیه یا کمتر توصیه می‌کند.

چه عواملی بر FID تأثیر می‌گذارد؟

تأخیر ورودی اول وقتی طولانی می‌شود که مرورگری قادر به پاسخ دادن به محرک‌های کاربر نباشد زیرا هنوز در حال پردازش کارهای پس زمینه است. وقتی کاربری با یک صفحه وب با نمره FID ضعیف ارتباط برقرار می‌کند ، به نظر می‌رسد وب سایت بی پاسخ است.

رویدادهایی که می‌توانند FID را گسترش دهند عبارتند از:

عملکردهای جاوا اسکریپت را بارگیری آهسته کنید

        بارگیری طولانی مدت دارایی.

        اجرای عملیات بلوک.

        تم های سنگین وردپرس

        سبک ناکارآمد وردپرس

اما اگر یک صفحه وب دارای حداقل گزینه‌های عملکرد باشد ، مانند یک پست وبلاگ یا یک مقاله خبری ، FID چگونه محاسبه می‌شود؟

در این موارد استفاده ، FID احتمالاً از اولویت پایینی برخوردار خواهد بود زیرا کاربران فقط دو گزینه اصلی دارند - به پایین پیمایش کنید یا برای بزرگنمایی فشار دهید.

اما اگر پست وبلاگ شما با توابع تحت وب جاوا اسکریپت همسایه است ، باید بهینه سازی FIP را در نظر بگیرید.

FID یک معیار بسیار مهم برای Landing Pages است زیرا آنها معمولاً شامل دکمه‌های CTA و قسمت‌های ثبت نام هستند.

boostvisit.com | افزایش ترافیک وبسایت 2021 با به روزرسانی تجربه صفحه گوگل

تغییر چیدمان تجمعی (CLS)

تجمع چیدمان تجمعی (CLS) اندازه گیری ثبات بینایی است. بدون شک نمره پایین CLS مهمترین عامل ناامیدی کاربر است ، بنابراین پایین آوردن آن تا حد ممکن بسیار مهم است.

CLS یک تغییر طرح بندی غیرمنتظره است که در طول مدت مشاهده یک صفحه اتفاق می‌افتد ، نه فقط هنگام بارگیری (این مهم است). در بهترین حالت ممکن است باعث شود کاربر جای خود را در یک صفحه از دست بدهد ، در بدترین حالت ممکن است باعث شود او اقدام ناخواسته‌ای را انتخاب کند.

در اینجا مثالی از تغییر طرح بندی غیرمنتظره است که اقدام ناخواسته‌ای را شروع می‌کند.

boostvisit.com | افزایش ترافیک وبسایت 2021 با به روزرسانی تجربه صفحه گوگل

کاملا ناامید کننده است ، نه؟

گوگل تصمیم درستی برای اندازه گیری CLS در کل طول بازدید از صفحه گرفته است. شما نمی‌خواهید که این اشکالات به طور مداوم شما را آزار دهند ، زیرا می‌خواهید یک صفحه وب را بخوانید.

نمره CLS نهایی شما با اضافه کردن تمام امتیازهای تغییر طرح بندی جداگانه برای هر نمونه در طول جلسه محاسبه می‌شود.

چه عواملی بر CLS تأثیر می‌گذارد؟

نمره بد CLS وب سایتی را توصیف می‌کند که توالی بارگیری ضعیفی دارد. نمونه‌هایی از رویدادهایی که تأثیر منفی بر CLS دارند عبارتند از:

        ابزارک‌های شخص ثالث که به طور خودکار اندازه خود را تغییر می‌دهند

        عناصر DOM در بالای محتوای موجود بارگیری می‌شوند

        قلم‌هایی که در اندازه متفاوت نسبت به جایگزین آن ارائه می‌شوند

        تصاویر و فیلم‌ها بدون ابعاد

        فلش متن نامرئی (FOIT)

        فلش متن بدون مدل (FOUT)

        قالب‌های بدون ابعاد

        محتوای تزریق پویا

        تبلیغاتی که قبل از به روزرسانی DOM به ارتباطات شبکه احتیاج دارند.

چگونه وب سایت خود را برای به روزرسانی Google Page Experience 2021 بهینه کنیم

برای آماده شدن برای به روزرسانی Goggle Page Experience ، باید عملکرد وب سایت خود را در برابر محتوای اصلی وب هسته گوگل بسنجید.

برای انجام این کار ، به PageSpeed Insights بروید ، URL صفحه اصلی خود را وارد کنید ، سپس نفس خود را نگه دارید و روی "تجزیه و تحلیل" کلیک کنید.

سپس نمره کلی خود را براساس عملکرد خود در کل Core Web Vital مشاهده خواهید کرد. نمره هر صفحه تجزیه و تحلیل شده باید بالای 90 باشد.

همانطور که مشاهده می‌کنید ، نایک اقدامات مهمی برای انجام دارد.

boostvisit.com | افزایش ترافیک وبسایت 2021 با به روزرسانی تجربه صفحه گوگل

در منوی سمت چپ بالا ، می‌توانید بین امتیازات موبایل و دسک تاپ جابجا شوید.

 boostvisit.com | افزایش ترافیک وبسایت 2021 با به روزرسانی تجربه صفحه گوگل

اگر وب سایت شما نمره وحشتناکی دارد ، وحشت نکنید! احتمالاً اکثر وب سایت‌ها نمره بدی ندارند ، قوانین جدید گوگل بسیار سختگیرانه است.

پیمایش به پایین صفحه و گسترش هر مسئله ، پیشنهادات اصلاح شده توسط گوگل را نشان می‌دهد. اگر اهل فن نیستید ، برخی از این پیشنهادات ممکن است نامفهوم به نظر برسد. اما نگران نباشید ، در صورت نیاز همیشه کمک در دسترس است.

به جای آزمایش کردن هر URL به صورت جداگانه ، می‌توانید با وارد شدن به Google Seach Console و انتخاب "Core Web Vital" در منوی سمت چپ ، داده‌های کل وب سایت خود را مشاهده کنید.

 boostvisit.com | افزایش ترافیک وبسایت 2021 با به روزرسانی تجربه صفحه گوگل

درست بالای منوی Core Web Vital در Search Console ، گزارش جدید صفحه تجربه وجود دارد. این گزارش براساس انتظارات Core Web Vital و علائم زیر ، تجربه مورد انتظار بازدید کنندگان وب شما را ارزیابی می‌کند:

        استفاده از HTTP

        تجربه تبلیغات

        قابلیت استفاده از موبایل

        مشکل امنیتی

 boostvisit.com | افزایش ترافیک وبسایت 2021 با به روزرسانی تجربه صفحه گوگل

اگر هنوز در تلاش برای بالا بردن شماره‌های Core Web Vital خود هستید ، برخی از تلاش‌های بهینه سازی که می‌توانند هر معیار اصلی را تقویت کنند ، در زیر توضیح داده شده است.

 

چگونه نمره LCP را بهبود بخشیم

        به یک میزبان وب سریعتر ارتقا دهید

        از CDN استفاده کنید

        فشرده سازی فایل‌های متنی

        فقط از اسکریپت‌های شخص ثالثی که کاملاً نیاز دارید استفاده کنید ، بقیه موارد را حذف کنید

        ارتباطات شخص ثالث را زودهنگام برقرار کنید.

        پردازش JavaScript را به تعویق بیندازید

        برای دارایی‌های مهم از پیش بارگیری استفاده کنید

        بارگذاری تنبل را تنظیم کنید

        همه تصاویر را فشرده کنید

        حذف تمام JavaScript غیرضروری

        تمام CSSهای غیرضروری را حذف کنید

 

چگونه نمره FID را بهبود بخشیم

        تمام بارگذاری JavaScript را به تعویق بیندازید (یا به حداقل برسانید)

        اسکریپت‌های غیرضروری شخص ثالث را حذف کنید

        فشرده سازی فایل‌های متنی

        حذف تمام جاوا اسکریپت استفاده نشده

        CSS را به تعویق بیندازید تا کار اصلی موضوع به حداقل برسد

        اهرم ذخیره مرورگر

        کارهایی را که طولانی تر از 50 میلی ثانیه هستند از بین ببرید

        زمان اجرای JavaScript را به تعویق بیندازید تا تعامل کاربر

        درباره بهینه سازی FID بیشتر بیاموزید

 

چگونه نمره CLS را بهبود بخشیم

        ویژگی‌های اندازه عرض و ارتفاع را برای همه رسانه‌ها ، از جمله فیلم‌های وب سایت اختصاص دهید.

        فونت‌ها را فشرده کنید

        فونت‌ها را از قبل بارگیری کنید

        برای ذخیره فونت‌ها از CDN استفاده کنید

        فونت‌ها را به صورت محلی میزبانی کنید

        فقط عناصر جدید را در زیر چین قرار دهید

        ذخیره املاک و مستغلات برای همه تبلیغات - برای حفظ تجربه صفحه فرود برای Google Ads.

        ابعاد ثابت را برای تبلیغات اختصاص دهید - چیزی که یک آژانس PPC می‌تواند به آن کمک کند.

        اجرای JavaScript را به تأخیر بیندازید

        از نمایش محتوای پویا خودداری کنید مگر اینکه عمداً توسط کاربر شروع شده باشد

 

اگر برای مشتریان خود توسعه وب ارائه می‌دهید ، مطمئن شوید که حافظه پنهان مرورگر خود را قبل از آزمایش عملکرد CLS پاک کرده‌اید. عملکرد وب سایت در یک محیط توسعه اغلب بازتاب غیر واقعی تجربه واقعی کاربر است.

 

کلام آخر

الزامات عملکرد وب سایت جدید گوگل بسیار زیاد است. اما بدانید که تلاش‌های شما باید برای بهینه سازی تجربه کاربری برتر شما باشد که در حال حاضر از طریق محتوایی که با اهداف جستجوگر ارائه می‌دهد به بازدید کنندگان وب ارائه می‌دهید. اگر خیلی به جنبه UX متمایل شوید و از محتوای با کیفیت غافل شوید ، تلاش شما بی‌فایده خواهد بود.

نیازهای آماده سازی این به روزرسانی پیچیده است. اما نگران نباشید ، ما می‌توانیم به سازگاری طراحی وب شما کمک کنیم ، آن را در رسانه‌های اجتماعی به نمایش بگذاریم و برای شما شهرتی درخور بسازیم.