دلایل اصلی بازدید از وبسایت‌‌ها

امروزه مردم بیشتر از پیش وقت خود را به صورت آنلاین می‌گذرانند و برای هر کاری به وبسایت‌ها روی می‌آورند. در اینجا شما با دانستن دلایل کاربران از بازدید وبسایت‌ها و مراجعه به آنها می‌توانید مخاطبانتان را بهتر بشناسید و آنها را مجاب به بازدید از سایت خودتان کنید.

در ادامه با هشت دلیل اصلی مراجعه این روزها به وب سایت‌ها آشنا شوید.

در سال 2015 ، Think With Google چهار لحظه و اهمیت (moment)  جدید منتشر کرد که هر بازاریابی می بایست بداند.

این مطالب عمدتاً به استفاده از تلفن همراه مربوط بودند و این لحظات را به شرح زیر لیست کردند:

می‌خواهم لحظه‌ای را بدانم. این بخش شامل جستجو برای اخبار ، دانش عمومی ، نحوه بازگرداندن کالایی است که به صورت آنلاین خریداری کرده‌اید و غیره.

لحظه‌ای را می‌خواهم که بروم. اینها جستجوهایی هستند که وقتی کاربر بخواهد چیزی را در این نزدیکی پیدا کند و مختص مکان هستند.

لحظه‌ای را می‌خواهم که انجام دهم. این موارد شامل جستجو برای چگونگی تعمیر ماشین ظرفشویی ، نحوه پرورش گوجه فرنگی ، دستور پحت جدید برای امشب و غیره است.

لحظاتی را می‌خواهم که بخرم. این مورد می‌تواند هر چیزی مربوط به خواندن نظرات یا جستجوی اطلاعات در مورد خرید چیزی بزرگ یا کوچک باشد.

آنها همچنین شش ایالت مورد نیاز را شناسایی کردند که راجر مونتی جستجوگر ژورنال در سال گذشته با شدت بیشتری در مورد آنها نوشت:

این ایالت‌ها برای توصیف روش‌های نیاز مشتری به رفتار جستجو توصیف می‌شوند و به شرح زیر است:

سوپرایزم کن.

کمکم کنید.

به من اطمینان بده.

به من آموزش دهید.

تحت تأثیر قرار دادن من.

به من هیجان وارد کن.

Avinash Kaushik همچنین آنچه را به عنوان چارچوب See-Think-Do تعریف کرد ، منتشر کرد.

این هدف برای کمک به بازاریابان در انجام کار بهتر در ارائه آنچه مشتریان می‌خواهند و نیاز دارند ، طراحی شده است و نمونه‌هایی از این بخشها در تصویر زیر ذکر شده است:

 boostvisit.com | دلایل اصلی بازدید از وبسایت‌‌ها

 

مرحله مشاهده : افرادی که لباس می‌پوشند ( مصرف : کفش‌ – تلفن – ساعت و ..)

مرحله فکر کردن : افرادی که لباس می‌پوشند و فکر می‌کنند که نیاز به خرید چیزی دارند.

مرحله انجام دادن : افرادی که لباس می‌پوشند و فکر می‌کنند که نیاز به خرید چیزی دارند و همین الان خرید می‌کنند.

این سه روش برای بررسی چگونگی تعامل انسان با اینترنت واقعاً دلایل ما را به عنوان خالقین و مصرف کنندگان متراکم می‌کند.

پس واقعا چرا مردم این روزها از وبسایت‌ها بازدید می‌کنند ؟!

1-    ما می‌خواهیم یاد بگیریم

اخیراً ، بسیاری از دانش آموزان در ایران و تمام دنیا مجبور شده‌اند تا به صورت آنلاین به یادگیری بپردازند زیرا مدارس آنها به دلیل COVID-19 تعطیل شده است. بسیاری از آنها در حال آموزش آنلاین در منزل بودند.

کالج‌ها کلاس‌های خود را از کلاس‌ها خارج کرده و به بزرگنمایی می‌رساندند.

متخصصان سئو از طریق یک بستر آنلاین کنفرانس‌های حضوری را برگزار می‌کردند.

من مطمئن هستم که همه ما ، در یک زمان یا زمان دیگر ، تصمیم گرفته‌ایم به عمق موضوعی بپردازیم که درباره آن چیزی نمی‌دانستیم و وب را برای کسب اطلاعات به نفع خود جستجو کردیم.

ما ممکن است یک برنامه را در فیلیمو تماشا کنیم و نمی‌دانیم مرجع به چه معناست ، بنابراین آن را در گوگل جستجو می‌کنیم و درباره آن می خوانیم.

ممکن است بخواهیم درباره روند سیاسی اتنخابات یا COVID-19 بیشتر بدانیم. وب به ما این امکان را می‌دهد با سرعت خودمان بگردیم و یاد بگیریم.

boostvisit.com | دلایل اصلی بازدید از وبسایت‌‌ها

2-   ما می خواهیم خرید کنیم

با قرنطینه به دلیل COVID-19 ، تجارت الکترونیکی به مهمترین راهی که می‌توانیم خرید کنیم تبدیل شد.

شاید برای اولین بار ، شروع به سفارش آنلاین مواد غذایی و تحویل آنها کردیم.

من همیشه خریدهای آنلاین زیادی انجام داده‌ام ، اما شروع به فکر کردن درباره چیزهایی کردم که به طور معمول شخصاً می‌خریدم و می‌فهمم که چرا و چگونه می‌توانم آنها را بصورت آنلاین تهیه کنم.

بعضی از افراد وقتی استرس دارند به راحتی به خرج کردن پول می پردازند. گاهی اوقات آنها نیاز دارند که هدیه لحظه آخری را برای تولد برای دوست خود ارسال کنند.

ممکن است از ما خواسته شود به جای ارسال گل برای مراسم خاکسپاری ، کمک خیرخواهانه کنیم. این روزها تقریباً می‌توان هر چیزی را بصورت آنلاین خریداری کرد.

 boostvisit.com | دلایل اصلی بازدید از وبسایت‌‌ها

3-   ما می‌خواهیم سرگرم شویم

این دلیل اصلی من برای آنلاین شدن است ، البته خارج از کاری که برای کارم انجام می‌دهم.

من می‌خواهم یک فیلم یا یک موزیک ویدیو یا یک برنامه تلویزیونی تماشا کنم. این باعث می‌شود که من به همه استرس‌های موجود در جهان فکر نکنم.

تمامی رویدادهای حضوری که می‌توانستند بصورت زنده باشند ، اکنون بصورت آنلاین در حال انجام هستند.

زیبایی سرگرمی آنلاین این است که البته می‌توانید در هر مکان و در هر زمان و البته با برخی استثناها به آن دسترسی داشته باشید.

اگر می‌خواهید در ساعت 11:00 صبح روز چهارشنبه یک قسمت دورهمی را تماشا کنید ، می‌توانید این کار را انجام دهید. اگر قبل از نشستن روی صندلی دندانپزشک در اتومبیل خود منتظر هستید ، می توانید در YouTube بچرخید.

سرگرمی آنلاین هرگز به این راحتی و در دسترسی نبوده است.

4-   ما به اطلاعات نیاز داریم

برای اینکه بچه هایمان را در خانه یکی از دوستانشان ببریم باید به نقشه نگاه کنیم.

باید بدانیم که آیا مکان پیتزا مورد علاقه ما هنوز ساعت 10 شب باز است؟

ما می‌خواهیم بدانیم که در ساعت گذشته در جهان چه اتفاقی افتاده است.

جالب است که Google's I-Want-to-Know Moments سه جستجوی متداول را برای دانش عمومی ، غذا و مواد غذایی و خرید ذکر کرده است.

آن روزهایی را که باید از کسی سوال می‌کردید یا در کتابخانه چیزی را جستجو می‌کردید به یاد می‌آورید؟

ما همیشه مجبور بوده‌ایم برای بدست آوردن اطلاعات سخت جستجو کنیم ، فقط آنلاین نیستیم. اکنون اطلاعات در عرض چند ثانیه در دسترس است.

5-   ما می‌خواهیم الهام بگیریم

ما سعی کرده‌ایم تا بیشتر از ایوان جلوی خانه خود لذت ببریم ، بنابراین من به ایده‌های زیادی برای ایوان‌های اصفهان نگاه کرده‌ام.

هر زمان که در حفظ تمرکز خود به مشکل برمی‌خورم ، چند دقیقه وقت می‌گذرانم و یک دستورالعمل جدید را امتحان می‌کنم.

دوستان نویسنده و هنرمند می‌گویند که آنها همیشه در جستجوی الهام گرفتن آنلاین هستند.

از نظر تولید محتوا ، چیزی که بسیاری از ما درگیر آن هستیم ، یافتن الهام (و داده‌ها) یک ضرورت است.

موارد زیادی وجود دارد که می‌توانند به صورت آفلاین به شما الهام دهند ، اما الهام از طریق اینترنت جدید است. در حال حاضر ، هنگام نوشتن این مقاله ، در حال خواندن مقالاتی در مورد چگونگی الهام گرفتن هستم!

6-   ما می‌خواهیم در تماس باشیم و مطلع باشیم

ما می‌خواهیم نه تنها با افرادی که می‌شناسیم بلکه با افرادی که نمی‌شناسیم - با جوامع ، با جنبش‌ها ، با اخبار و به طور کلی با جهان در ارتباط باشیم.

با وجود قرنطینه و محدودیت‌های سفر ، بسیاری از افراد مجبور شده‌اند با عزیزانشان کاملاً مجازی ارتباط برقرار کنند.

Zoom ، یک سرویس کنفرانس ویدیویی معروف ، اخیراً شاهد افزایش 169 درصدی درآمد خود به دلیل نیاز همه گیر به انتقال ارتباطات آنلاین است.

boostvisit.com | دلایل اصلی بازدید از وبسایت‌‌ها

7-   ما می‌خواهیم احساس ارتباط کنیم

همانطور که دوست دارم اینستاگرام و تلگرام و امثالهم را کنار بگذارم ، اما اینها تنها راهی است که می‌توانم با برخی از دوستان و اعضای خانواده ارتباط برقرار کنم.

من برای برقراری ارتباط با صنعت خود از توییتر و لینکدین استفاده می‌کنم. رسانه‌های اجتماعی برای ارتباط بین مردم بسیار مناسب هستند ، حتی اگر نقاط ضعفی هم داشته باشد.

یک گروه فیس بوکی شگفت انگیز وجود دارد که من عضو آن هستم ، جایی که مردم از درب ورودی خود عکس می‌گذارند تا همه بتوانند دیدگاه‌های خود را ببینند.

این یک تجربه واقعاً مثبت بوده است که افراد هر روز آنچه را بقیه می‌بینند ببینند و این یک روش عالی برای صحبت با شخصی در نیوزلند یا کنیا است.

من همچنین با دوستان جدید بسیار خوبی در یک گروه موسیقی در فیس بوک آشنا شده‌ام.

ما در سراسر جهان مستقر هستیم اما یک خصوصیت عمده مشترک داریم (ما عاشق موسیقی هستیم!) ، بنابراین خوب است که آنلاین شویم و ببینیم دیگران به چه چیزی گوش می‌دهند.

8-   ما فقط حوصله‌مان سر رفته است!

من معمولاً احساس کسالت نمی‌کنم ، اما قطعاً مواقعی پیش می‌آید که اتفاق جالب زیادی اتفاق نمی‌افتد و من وب را مرور می‌کنم.

من به همه چیز و همه چیز نگاه می‌کنم و مطمئن هستم که ساعت‌های بی شماری آنلاین صرفاً به دلیل کسل بودن افراد و همچنین تلفن‌ها و رایانه‌ها و لپ تاپ‌های ما همیشه در دسترس هستند.

حتی سایت‌هایی فقط برای افراد بی‌حوصله وجود دارد!

حال که دلایل کاربران را از آنلاین شدن و بازدید از سایت‌ها را فهمیدیم وقت آن است تا انواع وبسایت‌هایی که این روزها بیشترین محبوبیت را در بین کاربران دنیا دارد را بررسی کنیم . 

10 نوع محبوب وب‌سایت

boostvisit.com | دلایل اصلی بازدید از وبسایت‌‌ها

روزگاری وب سایت‌های فقط متنی وجود داشتند که توسط سازمان‌های دولتی و نهادهای عمومی فقط برای اطلاع رسانی استفاده می‌شدند. از زمان گسترش شبکه جهانی وب ، انواع وب سایت‌ها در صحنه ظاهر شده‌اند. در واقع ، امروزه انواع مختلفی از وب سایت‌ها وجود دارد. بعضی اوقات دشوار است تصمیم بگیرید که کدام نوع طراحی وب مناسب شماست. ما ده نوع محبوب‌ترین وب سایت را برای کمک به شما در تصمیم گیری خلاصه کرده‌ایم که در ادامه به هر یک از آنها میپردازیم.

1 تجارت الکترونیکی

وب سایت تجارت الکترونیکی یک فروشگاه آنلاین است که در آن افراد می‌توانند کالاهای خود را سفارش دهند و هزینه را به راحتی از خانه‌های خود پرداخت کنند. اگر محصولی برای فروش دارید و می‌خواهید از مزایای عدم استفاده از فروشگاه آجر و ملات سنتی با مواردی مانند هزینه‌های اضافی بهره‌مند شوید ، قطعاً این راه پیش رو است. در اینجا site3o.com است که ما وب سایت‌های تجارت الکترونیکی سفارشی را متناسب با همه نیازهای شما طراحی می‌کنیم.

2 وبلاگ و شخصی

وب سایت‌های شخصی مورد علاقه خانواده‌ها و افرادی است که مایل هستند موارد بزرگ زندگی خود مانند عروسی ، نوزادان جدید یا سفرهای خود را ثبت کنند. این روزها ، گزینه جایگزین مدرن ؛ وبلاگ نویسی بسیار محبوب شده است. وبلاگ‌ها معمولاً مرتباً به روز می‌شوند و پست‌های قدیمی را می‌توان از طریق قسمت بایگانی مشاهده کرد. برای ایجاد یک وبلاگ ، می‌توانید از وبلاگ سازهای رایگان استفاده کنید.

3 اطلاعاتی

وب سایت‌های اطلاعاتی به ویژه مفید هستند. مردم دیگر نیازی به مراجعه به کتابخانه‌ها و بیرون آوردن کتاب برای کسب اطلاعات اولیه ندارند. هر سوالیکه این روزها به ذهن شخص خطور می‌کند ، اغلب با جستجوی سریع در Google به سرعت دنبال می‌شود تا پاسخ او را پیدا کنید. بسیاری از موارد را می‌توان بصورت آنلاین آموخت و بسیاری از افراد در حال تحقیق و آموزش خودآموز با آموزش‌های آنلاین ، هک‌ها و نکاتی از اینگونه وب‌سایتها هستند.

4 انجمن آنلاین

تالارهای گفتمان انجمن راهی عالی برای برقراری ارتباط و به اشتراک گذاشتن ایده با افراد با همان علایق یا از پس زمینه‌های مشابه از طریق اینترنت است. این ویژگی تعاملی می‌تواند کانون اصلی وب سایت باشد ، یا فقط بخشی از آن باشد تا بازدیدکنندگان بتوانند در مورد موضوع سایت بحث کنند.

boostvisit.com | دلایل اصلی بازدید از وبسایت‌‌ها

5 اشتراک عکس

وب سایت‌هایی مانند Pixabay.com به افراد این امکان را می‌دهند تا عکس‌ها را به صورت رایگان بارگذاری و بارگیری کنند. می‌توانید با تبلیغات در وب سایت اشتراک عکس یا فروش تصاویر با وضوح بالا با کیفیت خوب که ممکن است مردم بخواهند برای اهداف تجاری خریداری کنند ، پول دریافت کنید.

6 رزومه

بسیار بهتر از اینکه فقط مهارت‌های خود را روی کاغذ بیاورید ، یک رزومه تعاملی آنلاین افرادی را نشان می‌دهد که شما هستید ، نه فقط شرایط شما ، بلکه به شما این امکان را می‌دهد کنترل بیشتری روی اولین برداشت‌های خود از کارفرمایان احتمالی داشته باشید.

7 نمونه کارها

ایده آل برای به نمایش گذاشتن کار شما ، همه از عکاسان منظره گرفته تا مدل‌های مد این روزها نمونه کارهای آنلاین دارند تا استعداد خود را به کارفرمایان بالقوه نشان دهند.

8 کاتالوگ و بروشور

اگر کالایی یا خدماتی دارید که نیازی به پرداخت بصورت آنلاین ندارد ، یک کاتالوگ یا بروشور آنلاین به شما این امکان را می‌دهد آنچه را که ارائه می‌دهید نمایش دهید و مشتریان بالقوه را جذب کنید. انتشار اخبار در مورد یک تجارت قبلاً محدود به تلویزیون ، چاپ یا رادیو بود ، با این وجود وب سایت دامنه وسیع تری را در اختیار شما قرار می‌دهد. بروشورهای آنلاین ایده خوبی برای جراحی‌های دندانپزشکی ، آرایشگاه‌ها ، مقاصد تعطیلات و تولیدکنندگان است.

9 دایرکتوری تجاری

به جای ورق زدن در صفحات یک دایرکتوری تلفن عظیم برای یافتن خدمات و مشاغل ، در عصر حاضر ما از وب سایت‌های دایرکتوری آنلاین استفاده می‌کنیم. آنها می‌توانند به یک مکان خاص ، موضوع یا صنعت اختصاص داده شوند. وب سایت‌های دایرکتوری به عنوان لیست‌های مفید منابع کار می‌کنند.

10 بیوگرافی

مقاله نویسان و نویسندگان وب سایت‌های خاص خود را دارند که شامل بیوگرافی ، کاتالوگ آثارشان با بررسی و نظرات ، و همچنین پیوند به رسانه‌های اجتماعی ، وبلاگ و مکان‌هایی است که انتشارات آنها به صورت آنلاین فروخته می‌شود. این امر به ویژه در دنیای انتشار و استقرار طرفداران بسیار مفید است.

و در آخر به عنوان یک متخصص سئو و وبسایت ، چرا این موارد مهم است؟

ما تمایل داریم که از نظر تحقیق در مورد کلمات کلیدی ، ارتقا محتوا و بهینه سازی برای رتبه بندی بهتر ، فکر کنیم.

ما می‌خواهیم سایتها را سریعتر و فراگیرتر کنیم.

خوب است که یک قدم به عقب برگردید و واقعاً موارد موجود را برای بازدید افراد از وب سایت‌های خود در نظر بگیرید.