افزایش ترافیک سایت بدون نیاز به سئو (قسمت سوم شبکه‌های اجتماعی و سایت پرسش و پاسخ)

4-    شبکه‌های اجتماعی

رسانه‌های اجتماعی می‌توانند به طور گسترده بر کسب و کار شما و توانایی آن در ایجاد ترافیک و فروش تأثیر بگذارند.

طبق گزارشی از سوی Hootsuite و We Are Social ، در جهان 3،773 میلیارد کاربر اینترنت وجود دارد.

آیا می‌توانید حدس بزنید که از این رقم چه تعداد کاربر فعال شبکه‌های اجتماعی هستند؟ رقمی سرسام آور در حدود  2.789 میلیارد!

نفوذ گسترده اجتماعی باعث شده تا شرکت‌ها متوجه شوند که بدون حضور فعال در فیس بوک ، توییتر و غیره نمی‌توانند کاری انجام دهند.

وقتی صحبت از رسانه‌های اجتماعی می‌شود ، نمی‌توانید فقط وارد "مکالمه" شوید و از مردم بخواهید چیزی از شما بخرند یا از وب سایت شما بازدید کنند.

ابتدا باید ارزش خود را ارائه دهید و حسن نیت بین خود و "پیروان" بالقوه خود ایجاد کنید.

به همین دلیل است که بازاریابی محتوا هنگامی که با رسانه‌های اجتماعی ترکیب شود ، تمایل به خوبی دارد.

با بازاریابی محتوا ، ابتدا می‌توانید برای افرادی که پس از آن ترغیب به بازدید از سایت شما می‌شوند ، ارزش قائل شوید.

اگر محتوای شما به اندازه کافی خوب باشد ، آنها مجاب می‌شوند که مجدداً از سایت شما بازدید کنند تا بتوانند برخی از جدیدترین مطالب شما را استفاده کنند.

همچنین تمایل بیشتری به پیگیری شما در شبکه‌های اجتماعی دارند ، که می‌تواند در هنگام ارسال مطالب در آینده به ترافیک شما کمک کند.

قدیمی بودن یک محتوا به این معنی نیست که ارزش اشتراک گذاری ندارد.

با تشکر از ابزارهایی مانند Buffer ، می‌توانید محتوای قدیمی را بارها و بارها مجدداً منتشر کنید تا از پوشش شایسته خود برخوردار شود.

در اینجا راهنمای ارائه شده توسط Buffer وجود دارد که به شما کمک می‌کند بفهمید چگونه باید مطالب خود را ارسال کنید.

boostvisit.com | افزایش ترافیک سایت بدون نیاز به سئو (قسمت سوم شبکه‌های اجتماعی و سایت پرسش و پاسخ)

اگر نگران این هستید که به عنوان اسپمر دیده شوید ، مواردی را باید به خاطر بسپارید.

boostvisit.com | افزایش ترافیک سایت بدون نیاز به سئو (قسمت سوم شبکه‌های اجتماعی و سایت پرسش و پاسخ)

1-   پیروان خود را مورد توجه قرار دهید. خوراک اجتماعی شما برای آنها است ، نه برای شما

2-   به اسپمر تبدیل نشوید. یک برنامه هوشمند ایجاد کنید نه یک برنامه شلوغ (بعداً در مورد این صحبت خواهیم کرد).

3-   عادت‌های خود را در نظر بگیرید. چگونه از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنید؟ "خط هرزنامه" برای شما کجاست؟ از آن عبور نکنید.

4-   کاری نکنید که دوست ندارید. اگر یک کاربر دیگر با استراتژی یکسان خود می‌بینید ، چه واکنشی نشان می‌دهید؟ این یک سنجش عالی است ، زیرا احتمالاً تنها شما نیستید که چنین احساسی دارید.

5-   همیشه ارزش ارائه دهید. همانطور که گفتم ، تبلیغ محتوا بیش از یک بار در واقع کار خوبی است ، به شرطی که این کار را انجام دهید تا برای مخاطبان خود ارزش ایجاد کنید.

یکی از مهمترین دلایلی که افراد به عنوان اسپمر دیده می‌شوند این است که آنها مرتباً ارسال پیام مشابه را بارها و بارها انجام می‌دهند.

با توصیف یک محتوا به روش‌های مختلف برای هر به روزرسانی وضعیت ، می‌توانید بر این مسئله فائق آیید.

boostvisit.com | افزایش ترافیک سایت بدون نیاز به سئو (قسمت سوم شبکه‌های اجتماعی و سایت پرسش و پاسخ)

این مورد به خوبی کار می‌کند زیرا "قلاب"‌های مختلف برای افراد مختلف کار می‌کند.

برخی از افراد بیشتر با به روزرسانی‌های وضعیتی که شامل داده‌ها هستند ارتباط برقرار می‌کنند و دیگران بیشتر به دلیل به روزرسانی‌های وضعیت "کنجکاوی" هدایت می‌شوند.

اما ، اگر می‌خواهید دسترسی به رسانه‌های اجتماعی خود را به حداکثر برسانید و ترافیک مراجعه گسترده را ایجاد کنید ، نمی‌توانید محتوا را بیرون بکشید و انتظار نتایج خوب را داشته باشید.

شما باید حضور خود را انسانی کنید ، زیرا مخاطبان شبکه‌های اجتماعی خواستار اصالت هستند.

به این فکر کنید که وقتی برای اولین بار با فردی ملاقات می‌کنید چگونه برند خود را در زندگی واقعی ارائه می‌دهید. آیا شما بلافاصله در مورد فروش آنها صحبت می‌کنید؟ چگونه می‌توانید جزئیات مربوط به محصول / خدمات خود را بدون معرفی خود معرفی کنید؟

به احتمال زیاد ، آن فرد برداشت بدی از شما ایجاد می‌کند.

همین امر در مورد رسانه‌های اجتماعی نیز صدق می‌کند. این یک خیابان دو طرفه است. مطمئناً ، می‌توانید پیروان خود را با به روزرسانی و ارسال پست‌های وبلاگ در مورد تجارت خود آموزش دهید. اما ، همیشه پیروان را به ترک بازخورد و درگیر کردن با پست‌های خود ترغیب کنید.

برای هر بستر رسانه‌های اجتماعی ، ساعات خاصی در یک روز وجود دارد که افراد بیشترین فعالیت را دارند. محتوای شبکه‌های اجتماعی خود را طوری برنامه ریزی کنید که در آن ساعت‌ها منتشر شود تا مشارکت بالاتری داشته باشد.

از اینفوگرافیک ، GIFهای متحرک و سایر تصاویر برای تشویق کلیک‌ها و اشتراک گذاری اجتماعی استفاده کنید.

طبق تجربه در مورد بهترین اشکال محتوای رسانه‌های اجتماعی برای پست وبلاگ ، متوجه شدم که اینفوگرافیک‌ها بیشترین نوع مطالب را دارند. حتی بیشتر از فیلم!

boostvisit.com | افزایش ترافیک سایت بدون نیاز به سئو (قسمت سوم شبکه‌های اجتماعی و سایت پرسش و پاسخ)

راه آسان می‌خواهید؟ داده‌ها یا آمارها را در تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارید ، قرار دهید. این ارزش درک شده از محتوای شما را بهبود می‌بخشد و دلیل خوبی برای بازدید از وب سایت شما به مردم می‌دهد.

و فراموش نکنید که مخاطبان رسانه‌های اجتماعی خود را سرگرم کنید.

تصویری از زندگی روزمره خود به اشتراک بگذارید یا پیروان خود را در پشت صحنه بگیرید.

اگر شرکتی هستید ، پس تصاویر کنفرانس خود را به اشتراک بگذارید. یا ، به سادگی تصاویری را به اشتراک بگذارید که فرهنگ شرکت شما را برجسته می‌کند - همیشه چهره دادن به کسب و کار شما خوب است.

هر بستر اجتماعی عملکرد بومی خود را دارد. شما می‌توانید یک محتوا ایجاد کنید و آن را در هر شبکه اجتماعی ارسال کنید ، اما ممکن است پاسخ مثبتی دریافت نکند و به عنوان یک تنبل شناخته شود.

وقتی به روزرسانی در Snapchat را به اشتراک می‌گذارید ، انتظار می‌رود که محتوای آن دارای نشاط طبیعی و خام باشد. کاربران اسنپ چت به خصوص دیدن فیلم‌های عمودی افرادی که از طریق تلفن‌های هوشمند گرفته می‌شوند را دوست دارند. به همین ترتیب ، کاربران اینستاگرام دوست دارند تصاویر زیبایی را ببینند.

مطمئناً ، می‌توانید یک پست 140 نویسه‌ای در توییتر بنویسید ، تصویر آن را بگیرید و در Snapchat / Instagram / Facebook ارسال کنید.

با این حال ، این میزان علاقه مخاطبان شما را به همان میزان جلب نمی‌کند. به عنوان یک استراتژی بازاریابی محتوا ، بی تفاوت ، حتی کسل کننده به نظر می‌رسد.

این صفحه تقلب ، که توسط Likeable Media به اشتراک گذاشته شده است ، موارد مثبت و منفی شبکه‌های اصلی رسانه‌های اجتماعی را برجسته می‌کند.

boostvisit.com | افزایش ترافیک سایت بدون نیاز به سئو (قسمت سوم شبکه‌های اجتماعی و سایت پرسش و پاسخ)

گری واینرچوک یک نمونه عالی از افرادی است که به خوبی از عهده همه پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی برمی‌آید. تمام به روزرسانی‌های وی پر از محتوای فریبنده ، شخصیت پذیر و مرتبط است که به نظر می‌رسد یکی از شبکه‌های اجتماعی است.

اگر از نمایه اینستاگرام وی عبور کنید ، بسیاری از نقل قول‌های الهام بخش را با خود گری در پس زمینه مشاهده خواهید کرد. همچنین تصاویر صادقانه از فعالیت‌های رویدادی وی را مشاهده خواهید کرد.

boostvisit.com | افزایش ترافیک سایت بدون نیاز به سئو (قسمت سوم شبکه‌های اجتماعی و سایت پرسش و پاسخ)

در توییتر ، به روزرسانی‌های وی ترکیبی از فیلم‌ها ، تصاویر و افکار بی درنگ او درباره اتفاقاتی است که به نظر او مهم است. بنابراین ، او دقیقاً نوع محتوایی را که مردم انتظار دارند به اشتراک می‌گذارد.

حتی اگر او ممکن است برخی از مطالب را از طریق ابزار به طور خودکار انجام دهد ، اما بیشتر محتوای اجتماعی او جذابیت معتبری دارد. و از آنجا که اصالت گواهی مدرن در شبکه‌های اجتماعی است ، به روزرسانی‌های گری جذابیت زیادی پیدا می‌کنند ، که کلید اصلی ایجاد ترافیک مراجعه است. (مثل گری باشید)

جنبه دیگری که باید بر آن تمرکز کنید ، برقراری ارتباط با پیروان شبکه‌های اجتماعی است.

علاوه بر داشتن یک استراتژی محتوای رسانه‌های اجتماعی قوی ، شما باید یک ساختار سایت داشته باشید که بازدید کنندگان شما را ترغیب می‌کند محتوای شما را در پلتفرم‌های مختلف به اشتراک بگذارند.

زمانی را که باید یک URL را کپی کرده و به صورت دستی در شبکه‌های اجتماعی پست می‌کردید به خاطر می‌آورید؟

این روند یک نابسامانی واقعی است.

با قرار دادن دکمه‌های شبکه‌های اجتماعی در وب سایت خود ، می‌توانید حلقه‌های اضافی بازدیدکنندگان خود را که برای به اشتراک گذاشتن محتوای خود در شبکه خود نیاز دارند ، از بین ببرید.

وقتی بازدیدکنندگان بر روی یک دکمه شبکه‌های اجتماعی کلیک می‌کنند ، به طور خودکار یک لینک صفحه فرود و عنوان پست وبلاگ ایجاد می‌شود تا بازدیدکنندگان بتوانند آن را به سرعت شخصی سازی کنند و با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند.

من ShareThis را برای انجام این کار توصیه می‌کنم.

به عنوان یکی از کاملترین ابزارهای اشتراک اجتماعی موجود ، می‌توانید زمان زیادی را به بررسی ShareThis و بسیاری از ویژگی‌های آن بپردازید.

این احتمال وجود دارد که برخی از ویژگی‌های آن رویکرد بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی شما را تغییر دهد ، در حالی که به ایجاد اشتراک اجتماعی بیشتر و در نتیجه مراجعه بیشتر به وب سایت شما کمک می‌کند.

با استفاده از رویکردهای مختلفی که در بالا مشاهده شد ، می‌توانید محتوای خود را برای اقشار مختلف مخاطبان جذاب جلوه دهید.

اگر به طور مداوم ارزش ارائه می‌دهید ، اختیار بیشتری برای تبلیغ پیشنهادات در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی و فروش بیشتر دارید.

5-   وب سایت‌های پرسش و پاسخ

چند بار یک سوال یا پرس و جو در Google تایپ کرده‌اید و پاسخ شما در وب سایتی مانند Quora یا Stack Exchange نشان داده شده است؟ همه ما در یک نقطه یا سایت دیگر از سایت‌های پرسش و پاسخ استفاده کرده‌ایم ، حتی اگر در آن زمان ارزش بی نظیر آنها را درک نکرده باشیم.

به این دلیل که این وب سایت‌ها مانند ماشین‌های ترافیکی ارگانیک هستند. آنها می‌توانند برای یافتن شما در اینترنت بدون هیچ استراتژی جامع یا پیچیده سئو در پس زمینه ، معجزه کنند.

این امر به ویژه برای Quora و Stack Exchange که دو مورد از محبوب ترین سایت‌های پرسش و پاسخ در آن هستند ، صادق است. در واقع ، طبق گفته الکسا ، Quora  ۱۱۰مین وب سایت محبوب در جهان و 61 امین وب سایت محبوب ایالات متحده است.

boostvisit.com | افزایش ترافیک سایت بدون نیاز به سئو (قسمت سوم شبکه‌های اجتماعی و سایت پرسش و پاسخ)

دقیقاً مانند هر تلاش دیجیتالی خود ، باید با برنامه ریزی برای به حداکثر رساندن نتایج خود به این سایت‌ها نزدیک شوید. برای بررسی نحوه کار آنها ، انواع سوالاتی که ممکن است از آنها بهره‌مند شوید و چگونگی جذابیت بهتر خوانندگان و به حداکثر رساندن تأثیر خود ، کمی وقت بگذارید.

به عنوان مثال ، متوجه خواهید شد که Stack Exchange دارای یک سری سایتهای کوچک پرسش و پاسخ برای موضوعات مختلف است که بسیاری از آنها به آموزش و فناوری اختصاص دارند. برخی از مارک‌ها مطابقت کامل خواهند داشت ، در حالی که ممکن است برخی دیگر بخواهند تکنیک‌های مرتبط تری را در نظر بگیرند.

با شناسایی بهترین موضوعات ، عبارات جستجو و دسته‌ها شروع کنید.

وقتی سوالات مناسب برای پاسخگویی را پیدا می‌کنید به دنبال یک فرمول جادویی باشید: جدیدترین سوالات با بالاترین بازدید و کمترین پاسخ. این بدان دلیل است که سوالات جدید بیشترین توجه را دارند و کمترین رقابت را دارند.

در نمایه خود ، قسمت "درباره آن می‌داند" را پر کنید تا زمینه‌های تخصصی خود را به خوانندگان نشان دهید. برای یافتن موارد مناسب می‌توانید جستجو کنید. Quora محبوب ترین‌ها را پیشنهاد می‌کند و شما می‌توانید آنها را انتخاب کرده و روی "افزودن" کلیک کنید.

boostvisit.com | افزایش ترافیک سایت بدون نیاز به سئو (قسمت سوم شبکه‌های اجتماعی و سایت پرسش و پاسخ)

وقتی نمایه خود را بهینه کردید ، روی دکمه "پاسخ" در بالای فهرست خود کلیک کنید. Quora برخی از سوالات را به شما پیشنهاد می‌دهد تا بر اساس این موارد پاسخ دهید. 

boostvisit.com | افزایش ترافیک سایت بدون نیاز به سئو (قسمت سوم شبکه‌های اجتماعی و سایت پرسش و پاسخ)

سوالات را بر اساس زمان ارسال شده ، تعداد پاسخ‌ها و تعداد دنبال کنندگان مرور کنید ... و پاسخ دهید!

برای Stack Exchange روند کار کمی ساده تر است. اشاره کردم که دارای مینی سایت بر اساس موضوع است که می‌توانید از طریق منوی کشویی بالا به آنها دسترسی داشته باشید.

boostvisit.com | افزایش ترافیک سایت بدون نیاز به سئو (قسمت سوم شبکه‌های اجتماعی و سایت پرسش و پاسخ)

علاوه بر این ، می‌توانید همه مطالب سایت را بر اساس برچسب‌ها مرتب کنید.

boostvisit.com | افزایش ترافیک سایت بدون نیاز به سئو (قسمت سوم شبکه‌های اجتماعی و سایت پرسش و پاسخ)

این تقریباً شبیه Quora است ، اما Stack Exchange به شما یک جایزه عالی می‌دهد: فیلترهای اضافی برای انتخاب بهترین سوالات خود. یکی از موارد مورد علاقه من "جدیدترین" فیلتر همراه با "رأی" و "مکرر" است.

boostvisit.com | افزایش ترافیک سایت بدون نیاز به سئو (قسمت سوم شبکه‌های اجتماعی و سایت پرسش و پاسخ)

هنگامی که به سوالات مناسب برای پاسخ توجه کردید ، از تلاش در اینجا صرف نظر نکنید. پاسخ‌های خود را برای حداکثر تأثیر ساختار دهید.

این واقعاً در مورد کیفیت نسبت به کمیت است. اگر پاسخ‌های شما از کیفیت بالایی برخوردار نیستند ، به ترافیکی که انتظار دارید نخواهید رسید.

من اکیداً توصیه می‌کنم فقط به سوالات مربوط به موضوعاتی که قبلاً در مورد آنها نوشتید پاسخ دهید ، بنابراین می‌توانید پاسخ‌های قوی را با توانایی پیوند دادن خوانندگان به سایت خود به طور مرتبط و طبیعی ارائه دهید.

به طور کلی ، 3 روش برای شلیک وجود دارد. این روش کوتاه و شیرین بود.

به عنوان یک روش جایگزین ، می‌توانید پاسخ دقیق تری بنویسید که هنوز به وب سایت شما پیوند دارد.

در روش سوم ، جسورانه تر ، می‌توانید مستقیماً دست به قتل بزنید و مستقیماً محصول یا خدمات خود را توصیه کنید.

بسیار جدی است که جدی و شفاف باشید و دقیقاً توضیح دهید که چرا محصول شما به پاسخ دادن یا حل سوال کمک می‌کند. اسپم نشوید!

به یاد داشته باشید ، برای موفقیت در استفاده از تکنیک پرسش و پاسخ ، باید توسط کاربران رأی دهید ، بنابراین آنها واقعاً باید از جواب شما ارزش کسب کنند.

مانند همه تلاش‌های بازاریابی دیجیتال ، شما باید کاملاً تلاش‌های خود را پیگیری کنید تا مطمئن شوید که واقعاً نتیجه می‌گیرید.

Google Analytics یک روش عالی برای بررسی این موضوع است.

 مراجعه‌ها → همه ترافیک → نمای کلی → رفتن به اکتساب.

boostvisit.com | افزایش ترافیک سایت بدون نیاز به سئو (قسمت سوم شبکه‌های اجتماعی و سایت پرسش و پاسخ)

به دنبال نام سایتهای پرسش و پاسخ خود باشید تا ببینید چه تعداد واقعاً روی پیوندهای پاسخهای شما کلیک کرده‌اند. همچنین می‌توانید سایر آمارهای مفید مانند مدت زمان ماندن آن کاربران در سایت شما و اینکه آیا از صفحات دیگر سایت شما بازدید کرده‌اند را مشاهده کنید.

boostvisit.com | افزایش ترافیک سایت بدون نیاز به سئو (قسمت سوم شبکه‌های اجتماعی و سایت پرسش و پاسخ)

اگر 5-10 پاسخ اول شما حرکتی را که انتظار داشتید پیدا نمی‌کند ، ناامید نشوید. این طبیعی است. این کار را ادامه دهید تا زمانی که 20-30 سوالرا مطرح کنید ، و این زمانی است که شما واقعاً خواهید فهمید که آیا تلاش شما ارزش آن را داشته است و آیا باید این استراتژی را ادامه دهید

در اینجا برخی دیگر از سایت‌های پرسش و پاسخ وجود دارد که می‌توانید بررسی کنید آیا مناسب صنعت ، اهداف و استراتژی شما است:

Answers.com

Blurtit

• بانک پاسخ

• کیف پاسخ

دانشی که شما به عنوان یک متخصص در زمینه خود دارید همان دانشی است که شما باید در وب سایت‌های پرسش و پاسخ برجسته باشید.

بنابراین یک نمایه ایجاد کنید و به دنبال افرادی بگردید که اعتبار خود را در آنها ایجاد کنید.

و در پایان

برای ایجاد ترافیک در سایت خود نباید فقط به موتورهای جستجو اعتماد کنید.

پس از خواندن این پست ، اکنون باید با تاکتیک‌های مختلفی آشنا شده باشید که می‌توانید برای بازدید مردم از سایت تان استفاده کنید.

چنین روش‌هایی شامل تبلیغات آنلاین ، بازدید از شبکه‌های اجتماعی ، ارسال مهمان و اظهارنظر است.

خواه از یکی از این تاکتیک‌ها به صورت جداگانه استفاده کنید ، یا از همه آنها با هم استفاده کنید - هر یک از آنها می‌تواند نحوه جذب بازدید کننده از وب سایت شما را در حال حاضر تغییر دهد.

یکی از این روش‌ها را امتحان کنید و ببینید آیا می‌توانید سرانجام از ترافیکی که فقط از موتورهای جستجو می‌آید اطمینان کنید یا خیر...