افزایش ترافیک و رتبه بندی وب سایت بدون نیاز به سئو ( قسمت اول تبلیغات آنلاین)

بسیاری از ما می‌دانیم که سئو می‌تواند روشی عالی و ممتاز برای ایجاد ترافیک برای یک وب سایت باشد.

با این حال ، برای برخی از ما ، بهینه سازی موتور جستجو ممکن است تنها وسیله ترافیک ما باشد و نتایج جستجو را افزایش دهد.

که این تنها یک مورد نمی‌تواند همیشه خوب باشد.

ضروری است که شما بدانید چگونه می‌توانید ترافیکی را که به وب سایت شما می‌آید متنوع کنید و کاملاً به بهینه سازی موتور جستجو اعتماد نکنید. در غیر این صورت ، اگر منبع اصلی ترافیک شما را از کار بیندازد ، این کار می‌تواند به معنای پایان کار شما باشد.

در این مقاله ، ما به چگونگی افزایش ترافیک سایت و وبلاگ بدون نیاز به سئو نگاهی خواهیم انداخت و این که بتوانیم به این این مسیر اعتماد کنیم .

در اینجا انواع استراتژی‌ها را که می‌توانید در حال حاضر اجرا کنید و همچنین نحوه بهینه سازی هر منبع ترافیک را بررسی خواهیم کرد.

در پایان این پست ، خیالتان راحت خواهد بود که باید بدانید وب سایت شما فقط به دلیل تغییر الگوریتم گوگل خراب و سوزانده نمی‌شود.

بیایید شروع کنیم!

آیا همه ترافیک ها برابر است؟

قبل از شروع ، به شما یادآوری کنم که همه بازدیدهای وب سایت شما برابر نیست. و باید بدانید شما ترافیک وب با کیفیت بالا می‌خواهید.

ترافیک با کیفیت بالا که به صورت لیزری مورد هدف قرار می‌گیرد ، ROI بهتری نسبت به ترافیکی که آن را ایجاد نمی‌کند ، تولید می‌کند.

حال اگرچه ممکن است واضح به نظر برسد ، اما این چیزی است که به راحتی می‌توان از آن عبور کرد وقتی که می‌خواهید به وب سایت خود مراجعه کنید.

اعداد پرترافیک می‌توانند چیز خوبی باشند ، اما اگر ترافیک هدفمند نباشد ، این اعداد فقط معیارهای باطل هستند.

این موضوعی است که باید بخاطر بسپارید زیرا ما موضوع افزایش بازدید سایت شما را بررسی می‌کنیم.

1000 بازدید غیر هدفمند همان 100 بازدید هدفمند نیست که برای هدایت ترافیکی که به فروش می‌رساند کار می‌کند. یک بستر رسانه اجتماعی ممکن است ترافیک وب تولید کند اما ممکن است از کیفیت بالایی برای وب سایت شما برخوردار نباشد.

Yotpo داده‌های 65 میلیون سفارش خرده فروشی الکترونیکی را با ارزش معامله 2 میلیارد دلار از 120،000 بازرگان تجارت الکترونیکی جمع آوری کرد تا مهمترین منابع ترافیک وب سایت‌های تجارت الکترونیکی را تعیین کند.

boostvisit.com | افزایش ترافیک و رتبه بندی وب سایت بدون نیاز به سئو ( قسمت اول تبلیغات آنلاین)

رسانه‌های اجتماعی سیر نزولی  6٪ را نشان می‌دهد ، اما در بازی کلی هنوز یک بازیکن کوچک است. Direct و Search به ترتیب 40٪ و 34٪ را نشان می‌دهند که نشان دهنده ارزش بیشتری است.

در تحلیلی دیگر ، پالس تجارت الکترونیکی قابل توجه کستورا سفارشات تجارت الکترونیکی را از طریق کانال لیست کرده است.

boostvisit.com | افزایش ترافیک و رتبه بندی وب سایت بدون نیاز به سئو ( قسمت اول تبلیغات آنلاین)

این نمودار یک تجمع داده که برای برخی از محبوب‌ترین وب سایت‌های تجارت الکترونیکی که موجب فروش بیشتر شده است ، رسانه یا منابع ترافیکی را نمایش می‌دهد.

ترافیک ارگانیک ، CPC و ایمیل بیشترین خرید از طریق تجارت الکترونیکی را به همراه داشته است. سهم اجتماعی فقط 1.1٪ بوده است. این بدان معناست که جستجو و تبلیغات آنلاین می‌تواند بازدید با کیفیت بیشتری را به فروشگاه‌های تجارت الکترونیکی سوق دهد.

موثرترین ترافیک وب سایت نه تنها علاقه قبلی به خدمات یا محصول شما دارد بلکه در حال جستجو برای یک راه حل مشابه است و آماده هزینه است.

در این مرحله ، احتمالاً فکر می‌کنید ، "آیا من حتی به حضور در شبکه‌های اجتماعی نیاز دارم؟"

شاید باورتان نشود ، ولی شما انجام می‌دهید. اگر موتورهای جستجو بهترین منبع ترافیک هدفمند برای یک سایت تجارت الکترونیکی باشند ، لزوماً برای یک شرکت رسانه‌ا‌ی نتیجه یکسانی ندارند.

بسته به مشخصات مخاطب شما و صنعتی که در آن فعالیت می‌کنید ، شبکه‌های اجتماعی ممکن است بیشترین فروش را برای تجارت شما به همراه داشته باشند. به صورتی که می‌شود طی 3 ماه بیش از ده ها میلیون از اینستاگرام درآمد کسب کرد. تجربه من می‌گوید که رسانه‌های اجتماعی می‌توانند با استراتژی مناسب ، منبع بزرگی از ترافیک هدفمند باشند.

به عنوان مثال ، نیروگاه رسانه توزیع شده دیجیتالی BuzzFeed برای جمع آوری ترافیک وب گسترده به شبکه‌های اجتماعی مانند فیس بوک ، اینستاگرام و دیگران متکی است. ترافیک اجتماعی آن 5 برابر بیشتر از ترافیک جستجوی آن است.

boostvisit.com | افزایش ترافیک و رتبه بندی وب سایت بدون نیاز به سئو ( قسمت اول تبلیغات آنلاین)

و بیشتر آن هدفمند است. زیرا هدف اصلی BuzzFeed دستیابی به مخاطبان همیشگی است (که اساساً در شبکه‌های اجتماعی زندگی می‌کنند). آنها می‌توانند با ارائه محتوای شایسته اشتراک ، ترافیک واجد شرایط را به وب سایت خود برسانند.

شما می‌پرسید که ترافیک اجتماعی چگونه به BuzzFeed کمک می‌کند تا درآمد کسب کند؟

آها ، مدل اصلی درآمد BuzzFeed تبلیغات بومی است. با فروش تبلیغات بومی متناسب با محتوای سرمقاله خود (فیلم‌ها ، آزمون‌ها ، پست‌ها و ...) به برند‌هایی که می‌خواهند به هزاره برسند ، درآمد کسب می‌کند. سپس محتوا در رسانه‌های اجتماعی توزیع می‌شود که طرفداران BuzzFeed's دامنه آن را تقویت می‌کنند.

استفاده از ابزاری مانند InVideo و InShot و امثالهم می‌تواند به شما کمک کند فیلم‌های بسیار خوبی ایجاد کنید که می‌تواند در کانال‌های رسانه‌های اجتماعی توزیع شود و باعث ایجاد زمزمه و آگاهی شود.

boostvisit.com | افزایش ترافیک و رتبه بندی وب سایت بدون نیاز به سئو ( قسمت اول تبلیغات آنلاین)

نمودارهای قصد خرید نشان می‌دهد که مدل تبلیغات اجتماعی BuzzFeed برای برندها کار می‌کند. و وقتی محتوا از طریق رسانه‌های اجتماعی به مخاطبان بیشتری می‌رسد ، حتی بهتر عمل می‌کند.

همه این اطلاعات باعث می‌شود که جنگ شخصی بین منابع اجتماعی و سایر ترافیک احمقانه به نظر برسد. در نهایت ، چندین کانال می‌توانند اصل مطلب را به اشتراک بگذارند. اگرچه بازدید کوتاه مدت می‌تواند درآمد یک سایت را در کوتاه مدت افزایش دهد ، اما بازدید اجتماعی و جستجو برای موفقیت طولانی مدت آن بسیار مهم است.

همیشه از خود سوال کنید که چه کار دیگری می‌توان انجام داد تا هر منبع ترافیکی که در مورد آن بحث می‌کنیم هنگام انجام هر یک از پیشنهادهای زیر ، هدفمندتر شود.

1-   تبلیغات آنلاین

تبلیغات آنلاین می‌توانند بلافاصله صدها ، و حتی هزاران کلیک روی وب سایت شما ایجاد کنند.

به علاوه ، با ظاهر شدن و نوآوری مرتب یک آگهی تبلیغاتی و بستر رسانه‌های اجتماعی ، تبلیغات خود را در معرض دید افراد مناسب از همیشه آسان‌تر می‌کند.

در واقع ، تأثیر تبلیغات آنلاین بسیار زیاد است ، به طوری که در انگلیس ، هزینه تبلیغات دیجیتال سال گذشته برای LFL 17.3 درصد افزایش یافته است  بیشترین افزایش از 38٪ جهش در سال 2007 - به 15.74 میلیارد دلار (10.30 میلیارد پوند)

با این حال ، اگر می‌خواهید با استفاده از تبلیغات آنلاین از طریق موتورهای جستجو ترافیک ایجاد کنید ، مهم است که بدانید قبل از این ، چگونه می‌خواهید از این ترافیک درآمد کسب کنید.

اگر احتمال این هست که شما مشکل هزینه ندارید ، بنابراین بستر رسانه‌ای شما باید موثر باشد. اگر می‌خواهید در طولانی مدت تبلیغات خود را ادامه دهید ، باید راهی برای تولید ROI از تبلیغات خود پیدا کنید.

به یاد داشته باشید - اگر نتوانید از وب سایت خود سود کسب کنید ، هنگام اجرای یک کمپین تبلیغاتی ، ترافیک معنی ندارد.

این چالش بزرگ را می‌توان به دو ماده جداگانه تقسیم کرد.

تبلیغ چیزی که مردم می‌خواهند اولین ماده تشکیل دهنده آن است. و ، ایجاد تبلیغات با کیفیت بالا که افراد مناسب را به کلیک بر روی آنها ترغیب کند ، دومین مورد است.

ما نمی‌توانیم در مورد تبلیغ کالایی که مردم در اینجا می‌خواهند صحبت کنیم ، اما می‌توانیم به طور خلاصه ایجاد تبلیغات با کیفیت بالا را که در موتورهای جستجو یا در یک بستر رسانه‌های اجتماعی کار می‌کنند ، بررسی کنیم.

به طور کلی ، دو چیز وجود دارد که باید هنگام ایجاد تبلیغات آنها را بپذیرید - هدف قرار دادن تبلیغ و طراحی خود آگهی.

طراحی تبلیغ شامل کپی و تصویر است. اگر می‌خواهید در طراحی تبلیغاتی که باعث ایجاد کلیک می‌شود بهتر شوید ، برخی از تبلیغاتی را که رقبای شما در آن نمایش می‌دهند مطالعه کنید.

به طرز شگفت انگیزی ، ابزارهایی که به شما اطلاعات تبلیغات رقبایتان را می‌دهند ، در دید ساده پنهان هستند.

به عنوان مثال ، اگر روی پیکان رو به پایین موجود در گوشه بالا سمت راست تبلیغات Newsfeed در فیس بوک کلیک کنید و "چرا این را می بینم؟" را انتخاب کنید. یعنی آخرین گزینه ، شما در مورد چگونگی هدف قرار دادن رقیب خود برای افراد اطلاعاتی خواهید یافت.

boostvisit.com | افزایش ترافیک و رتبه بندی وب سایت بدون نیاز به سئو ( قسمت اول تبلیغات آنلاین)

در تبلیغات بالا ، می‌توانید ببینید که JetBlue Airways چه کسانی را هدف قرار داده است - افرادی که اطلاعات تماس خود را از طریق Facebook در اختیار شرکت قرار داده‌اند.

بینش می‌تواند براساس جمعیت ، علایق یا جغرافیا باشد - و می‌تواند کاملاً دقیق باشد.

کار دیگری که می‌توانید انجام دهید مشترک شدن در لیست ایمیل رقبا است. پس از انجام این کار ، به لیست مخاطبان سفارشی آنها در فیس بوک اضافه می‌شوید ، کمپانی‌هایی که از آنها برای هدف گذاری مجدد کمپین‌ها استفاده می‌کنند.

بنابراین ، وقتی در میان آن مخاطبان قرار گرفتید ، می‌توانید تبلیغات رقبای خود را در Facebook Newsfeed خود بیشتر ببینید.

علاوه بر این ، با کلیک بر روی دکمه "این تبلیغ مفید است" همچنین می‌توانید به فیس بوک بگویید که علاقه‌مند به دیدن انواع خاصی از تبلیغات هستید.

این تبلیغات را مطالعه کنید و ببینید آیا می‌توانید با استنباط از نتیجه کار ، از موفقیت آنها الگوبرداری کنید.

برای نگه داشتن برگه‌های تبلیغات PPC رقبا ، توصیه می‌کنم از یک ابزار جاسوسی PPC استفاده کنید - موارد زیادی موجود است. اگر به دنبال گزینه‌ای رایگان هستید ، به Moat یک شانس بدهید. این ابزار مجموعه عمیق از تبلیغات PPC را از تبلیغ کنندگان ارائه می‌دهد و همچنین نشان می‌دهد که آخرین تبلیغ خاصی از کجا دیده شده است.

شما همچنین می‌توانید چیزی بنام یک پرونده کش رفتن (swipe file)  ایجاد کنید که در اصل رکورد تبلیغات چشم نوازی است که باعث شده تا شما اقدامی را انجام دهید.

که به هدف گذاری تبلیغات به افرادی که از طریق بهینه سازی موتور جستجو نشان داده می‌شوند ، اشاره دارد.

هر پلت فرم تبلیغاتی شکل خاص خود را هدف قرار می‌دهد و باید پیش از موعد برخی از تکالیف را در سیستم عامل انتخابی خود انجام دهید.

خوشبختانه ، با نوآوری‌هایی مانند "Lookalike Audiences" ، هدف قرار دادن تبلیغات شما اکنون بسیار آسان‌تر از گذشته است.

boostvisit.com | افزایش ترافیک و رتبه بندی وب سایت بدون نیاز به سئو ( قسمت اول تبلیغات آنلاین)

به عنوان مثال ، فرض کنید یک بخش از مخاطبان شما (از پنج یا شش مورد) در حال تبدیل بهتر از دیگران هستند. شما نمی‌توانید دلیل آن را بفهمید ، اما همچنین نمی‌توانید اعداد را انکار کنید.

مخاطبان محصورکننده به شما این امکان را می‌دهند تا از آن مخاطب با بالاترین میزان تبدیل ، یک کلون بسازید تا فیس بوک بتواند تبلیغات را به افراد بیشتری شبیه به آنها تحویل دهد. همچنین می‌توانید درصدی (مانند 1٪ ، 5٪ یا 10٪) و کشور را انتخاب کنید تا به فیس بوک بگویید که چقدر می‌خواهید مخاطب دقیق یا مشخص باشد.

اگر وب سایت شما موضوعات متنوعی را پوشش می‌دهد ، می‌توانید مخاطبان خود را با استفاده از ویژگی "مخاطب سفارشی" در مدیر تبلیغات Facebook تقسیم بندی کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا از هدر رفتن هزینه تبلیغات برای تبلیغ سایت خود برای برخی از افراد که علاقه مند به موضوعات خاص نیستند جلوگیری کنید.

بنابراین ، اگر یک پست وبلاگ در مورد اینستاگرام منتشر کنم ، ممکن است بخواهم تبلیغات من فقط به کسانی برسد که قبلاً پست‌های مربوط به این موضوع را خوانده‌اند.

برای رسیدن به هدف خود ، یک مخاطب سفارشی وب سایت برای افرادی ایجاد می‌کنم که از صفحات مربوط به Instagram با کلمات کلیدی مرتبط با موضوع در URL بازدید می‌کنند.

boostvisit.com | افزایش ترافیک و رتبه بندی وب سایت بدون نیاز به سئو ( قسمت اول تبلیغات آنلاین)

پس از ایجاد مخاطب سفارشی ، می‌توانم از فیس بوک بخواهم که تبلیغات من را که در 30 روز گذشته از صفحات وب خاصی در وب سایت من بازدید کرده‌اند نشان دهد (حداکثر مدت زمان 180 روز).

چرا وقتی فقط می‌توانید از گزینه‌های هدفمند پیش فرض فیس بوک استفاده کنید ، این همه دردسر را می‌بینید

دو دلیلی که هست :

اول ، کمپین‌های تبلیغاتی که مخاطبان سفارشی را هدف قرار می‌دهند در امتیاز مربوط به Facebook به خوبی عمل می‌کنند. این معیار اندازه گیری میزان مناسب تبلیغات شما برای مخاطبان هدف شما است. هرچه این امتیاز بیشتر باشد ، انتظار بیشتری برای بازدید خواهید داشت (و همچنین CPC پایین‌تر).

 

آزمایش AdEspresso این را عملا ثابت کرد. این شرکت تبلیغات و کمپین‌های دقیقا یکسانی را به دو مخاطب متفاوت ارائه داد.

یکی مبهم هدف قرار گرفت ، در حالی که مخاطب سفارشی برای دیگری استفاده می‌شد. نتایج حیرت انگیز متفاوت بود.

• مخاطب مبهم: 0.142 دلار CPC ، 278 کلیک

• مخاطب سفارشی: 0.03 دلار CPC ، 1،103 کلیک

در ابتدای کار ، ممکن است به ویژگی هدفگیری مخاطب سفارشی دسترسی نداشته باشید. درعوض ، برای دسترسی به افراد جدید باید به هدف گذاری اینترنتی اعتماد کنید.

اما هنگامی که شروع به دریافت تعامل مناسب و یا بازدید از وب سایت کردید ، می‌توانید با در دسترس قرار گرفتن ویژگی ، از هدف گذاری علاقه به مخاطب سفارشی تغییر دهید.

روشی که تبلیغات خود را هدف قرار می‌دهید در میزان هزینه شما تأثیر می‌گذارد.

به عنوان مثال ، صنعتی که می‌خواهید در آن تبلیغ کنید ، تأثیر زیادی بر هزینه‌های بازاریابی وب سایت شما خواهد داشت.

این مسئله خصوصاً در مورد فیس بوک وجود دارد.

boostvisit.com | افزایش ترافیک و رتبه بندی وب سایت بدون نیاز به سئو ( قسمت اول تبلیغات آنلاین)

هنگام اجرای تبلیغات ، نیازی نیست که بلافاصله بزرگ شوید ، و لزوما هم نباید به این سرعت اتفاقی بیفتد.

مبنا را حتی بر ۵۰ تا ۱۰۰هزار تومان  در روز امتحان کنید و ببینید چه اتفاقی می‌افتد.

این کار را برای یک هفته انجام دهید ، فقط برای یادگیری نحوه کار هر یک از بسترهای رسانه ای.

سپس ، هفته آینده ، روی بهبود برخی از معیارها مانند سود یا ثبت نام در ایمیل استفاده کنید.

حتماً با پلتفرم‌های مختلف تبلیغات را تجربه کنید.

اگر می‌خواهید برای B2B تبلیغ کنید و به تصمیم گیرندگان برسید ، LinkedIn بهترین شرط شماست. به این دلیل که از هر 5 عضو لینکدین  4عضو می‌توانند بر تصمیمات گرفته شده در شرکتشان تأثیر بگذارند.

boostvisit.com | افزایش ترافیک و رتبه بندی وب سایت بدون نیاز به سئو ( قسمت اول تبلیغات آنلاین)

همچنین لازم به ذکر است ، LinkedIn بیش از 60 درصد از کل بازدید از کانال‌های رسانه‌های اجتماعی به وب سایت‌های شرکت را تشکیل می‌دهد.

بله ، می‌تواند یک استثنا وجود داشته باشد ، جایی که فیس بوک بیشترین بازدید را برای یک شرکت B2B ایجاد می‌کند. اما ، در بیشتر موارد ، LinkedIn بهترین کانال برای هدایت ترافیک واجد شرایط به وب سایت‌های B2B است.

قابلیت‌های هدفمند قوی LinkedIn نقش عمده‌ای در ایجاد ترافیک برای شرکت‌ها دارد.

به عنوان مثال ، شما این گزینه را دارید که تجارت هدف خود را با 8+ میلیون صفحه کسب و کار در LinkedIn با ویژگی هدفگیری حساب خود مطابقت دهید.

با هدف قرار دادن مخاطب ، می‌توانید با اتصال به نرم افزار مدیریت محتوای خود یا بارگذاری لیست آدرس‌های ایمیل خود ، به مخاطبان و چشم اندازهای شناخته شده بازاریابی کنید.

همه این ویژگی‌های هدف گیری بخشی از مخاطبان همسان LinkedIn است – مجموعه‌ای از قابلیت‌های هدف گیری که به شما این قدرت را می‌دهد تا داده‌های حرفه‌ای قدرتمند پلت فرم را با داده‌های شخص اول خود ترکیب کنید.

اگر می‌خواهید در درجه اول در بخش B2C تبلیغ کنید ، اینستاگرام می‌تواند یک بستر رسانه اجتماعی بهتر باشد.

Bloom&Wild  به لطف تبلیغات اینستاگرام موفق به افزایش 62 درصدی سفارشات دسته گل شدند.

boostvisit.com | افزایش ترافیک و رتبه بندی وب سایت بدون نیاز به سئو ( قسمت اول تبلیغات آنلاین)

 

آنها نمی‌توانستند در یک بستر رسانه اجتماعی مختلف مانند LinkedIn به نتایج مشابهی دست یابند.