چگونه می‌توان شهروندی قانون‌مدار در شهر گوگل بود و از گوگل پنالتی در امان ماند !

مجازات‌های گوگل می‌تواند یک مشکل پرهزینه باشد. حذف شدن از نتایج جستجو می‌تواند باعث از دست رفتن بازدید، نمایش جستجو و درآمد شما شود. برای کمک به محافظت از سایت خود در برابر افت ناگهانی و طولانی مدت عملکرد، برای اینکه بفهمید مجازات‌های گوگل چیست، بدانید سریع ترین راه ممکن بررسی مجازات چگونه است و دانستن نحوه بازیابی از مجازات هایی که پیدا کردید از این راهنما استفاده کنید.

مجازات گوگل (گوگل پنالتی) چیست؟

مجازات گوگل عملی است که گوگل درصورتی که تشخیص دهد صفحات سایت با دستورالعمل‌های کیفیت وب مستر مغایرت دارد، علیه یک وب سایت انجام می‌دهد. اگر سایتی جریمه گوگل را دریافت کند، برخی و یا تمام صفحات آن سایت در نتایج جستجوی گوگل نشان داده نمی‌شود.

از مجازات‌های گوگل به عنوان اقدامات دستی توسط گوگل نیز یاد می‌شود، همچنین بسیاری از بازاریابان به اشتباه از بروزرسانی الگوریتم به عنوان نوعی مجازات جستجو یاد می‌کنند.

وقتی یک بازرس انسانی در گوگل تشخیص می‌دهد که یک یا چند صفحه در سایت با دستورالعمل‌های گوگل مطابقت ندارد، اقدامات دستی به آن سایت داده می‌شود. این اقدامات که برای مبارزه با تلاش برای دستکاری الگوریتم جستجوی گوگل با استفاده از تاکتیک‌های سئو کلاه سیاه طراحی شده اند مجازات‌های جستجوی واقعی هستند.

به روز رسانی‌های الگوریتم نحوه رتبه‌بندی محتوای گوگل را تغییر می‌دهد، که می‌تواند باعث افت رتبه وب سایت در جستجو شود. مهمترین موردی که در هنگام به روز رسانی اتفاق می‌افتد همین است. در حالی که سایت‌ها ممکن است در طی این تغییرات قابلیت جستجو را از دست بدهند، به روزرسانی الگوریتم مجازات سایت نیست. آنها فقط با تغییر عوامل رتبه‌بندی بر قابلیت مشاهده جستجو تأثیر می‌گذارند و شما مجددا برای رسیدن به نتایج اولیه و حفظ رتبه خود باید با این الگوریتم‌ها سازگار شوید.

در این مقاله که بر اقدامات دستی مجازات‌های گوگل متمرکز است به شما کمک می‌کنیم تا آنها را شناسایی و حل کنید.

آیا سایت من مجازات شده است؟

کنسول جستجوی گوگل به عنوان یک جستجوگر و بررسی عوامل مجازات عمل می‌کند. برای دیدن اینکه گوگل شما را مجازات کرده یا نه، صفحه اقدامات دستی را در حساب Google Console خود مشاهده کنید. در صورت جریمه بودن، مجازات‌ها به همراه صفحاتی که با این موارد مورد خطا هستند لیست می‌شوند. اگر مورد مجازات گوگل نباشید، یک علامت سبزرنگ مشاهده خواهید کرد.

گوگل پنالتی چه مدت طول می‌کشد؟

مجازات اقدام دستی گوگل ممکن است تا زمانی که آن خطاها را برطرف نکنید، ادامه یابد. با یافتن مشکل، رفع آن و سپس ارسال درخواست مرور با استفاده از ابزار بازرسی  URLگوگل، می‌توانید آن را حذف کنید. هنگامی که گوگل درخواست شما را تأیید کند این جریان را به شما اطلاع رسانی خواهد ‌کرد.

مهم‌ترین مجازات‌های گوگل که باید از آن جلوگیری کنید!

اگر کنسول مجازات گوگل گزارش دهد که در سایت شما مشکلی وجود دارد، قطعا گوگل یکی از موارد زیر را پیدا کرده‌است.

boostvisit.com | چگونه می‌توان شهروندی قانون‌مدار در شهر گوگل بود و از گوگل پنالتی در امان ماند !

1. پیوندهای عجیب و غیرمرتبط به سایت شما

در این مورد گوگل الگویی از پیوندهای "غیرطبیعی، مصنوعی، فریبنده یا دستکاری شده" را که به سایت شما اشاره دارد، پیدا کرده است. این جریمه لینک‌دهی گوگل اغلب به سایتهایی تعلق می‌گیرد که لینک خریداری می‌کنند یا در طرح‌های پیوند شرکت می‌کنند. اطمینان حاصل کنید که انواع لینک برگشتی‌هایی را که وجود دارد، و چه می‌تواند به سایت شما کمک ‌کند و یا صدمه بزند (یا منجر به مجازات گوگل شود) را درک می کنید.

2. پیوندهای عجیب و غیرمرتبط از سایت شما

در این مورد گوگل پیوندهای خروجی "غیرطبیعی، مصنوعی، فریبنده، یا دستکاری شده" را در سایت شما پیدا کرده است. به نظر نمی‌رسد پیوندها برای اهداف ویراستاری اضافه شده باشند. درعوض، به نظر می‌رسد که آنها فقط با هدف دستکاری در رتبه‌بندی جستجو اضافه شده‌اند. همانطور که در بالا ذکر شد، تکنیک‌های مناسب پیوند داخلی و خارجی برای ایجاد قدرت و سئو قوی بسیار مهم است. اما اگر پیوندها فاقد ارزش باشند یا تلاشی برای بازی با موتورهای جستجو نداشته باشند، سایت شما احتمالاً جریمه خواهد شد.

3. محتوای کم ارزش یا بی ارزش

در اینجا گوگل صفحاتی را در سایت شما که از کیفیت پایین یا کم عمقی برخوردار هستند پیدا کرده است. به نظر می‌رسد این صفحات شامل محتوای تولید شده یا خراشیده شده خودکار هستند، و یا آن مطالب پست‌های مهمان با کیفیت پایین، صفحات ورودی یا صفحات نازک وابسته هستند. مأموریت گوگل ارائه ارزشمندترین و مرتبط ترین محتوا به جستجوگران است. اگر محتوای شما هیچ ارزش منحصر به فردی نداشته باشد، محتوا کپی شده یا پر از کلمات کلیدی است و هیچ اطلاعات واقعی ندارد، ممکن است در معرض خطر این مجازات باشید.

4. اشباع کلمات کلیدی

این دفعه گوگل صفحاتی را در سایت شما پیدا کرده که به نظر می‌رسد از پر کردن کلمات کلیدی استفاده می‌کنند. صفحاتی که از اشباع کلمات کلیدی به طور غیرطبیعی استفاده می‌کنند، یک کلمه کلیدی مورد نظر را چندین بار تکرار می‌کنند تا یک رتبه‌بندی برای این اصطلاح داشته باشند. کلمه کلیدی به طور غیرطبیعی، خارج از متن و جاهای غیرضروری در کل صفحه استفاده می‌شود.

5. متن و پیوندهای مخفی

گوگل در این قسمت متن و پیوندهای فریبنده‌ای را در محتوا و ساختار سایت شما پیدا کرده است. این فریب شامل استفاده از متن سفید در پس زمینه سفید، پنهان کردن متن در پشت یک تصویر، تنظیم اندازه قلم روی صفر یا استفاده از CSS برای قراردادن متن در خارج از صفحه می‌شود.

6. Cloaking و شیطنت در تغییر مسیرها

از آنجایی که گوگل بسیار باهوش است متوجه شده که سایت شما مطالب یا URLهای مختلفی را به کاربران انسانی و موتورهای جستجو ارائه می‌دهد. اما هدایت‌های مخفیانه کاربران را به صفحه‌ای متفاوت از صفحه نمایش داده شده به گوگل می‌فرستد!. محتوایی که از cloaking استفاده می‌کند، کپی و تصاویر متفاوتی از آنچه به موتورهای جستجو نشان می‌دهد، به کاربران انسانی ارائه می‌دهد.

boostvisit.com | چگونه می‌توان شهروندی قانون‌مدار در شهر گوگل بود و از گوگل پنالتی در امان ماند !

7. تعییرمسیرهای مخفیانه موبایل

حالا گوگل تغییرمسیرهای گمراه کننده‌ای که تلفن همراه را به اشتباه هدایت می‌کند را پیدا کرده. هدایت مجدد تلفن همراه باید کاربران را به سمت صفحه‌ای مناسب برای موبایل سوق دهد که مشابه صفحه اصلی است. حال این شیطنت تغییرمسیر موبایل، کاربران را به صفحه‌ای با محتوای غیرمرتبط با نسخه اصلی هدایت می‌کند.

8. عدم تطابق محتوای AMP

گوگل صفحات AMP را که با محتوای اصلی مطابقت ندارند پیدا کرده است. به طور کلی، صفحات AMP باید از دستورالعمل‌های استاندارد جستجو پیروی کنند. در دستورالعمل‌های اضافی آمده است که بازدید کنندگان باید بتوانند همان محتوا را تجربه کنند و اقدامات مشابه یا مشابه آنها را در صفحه AMP همانند صفحه اصلی انجام دهند. در صفحات AMP ناسازگار، محتوای اصلی متفاوت است. هدف از اجرای سازگاری محتوا بین AMP و URLهای متعارف ارائه یک تجربه کاربری یکپارچه و ارزشمند، بدون وقفه یا مراحل غیرضروری است.

9. مشکل داده ساختاریافته

گوگل داده‌های ساختاریافته، یا نشانه گذاری طرح کلی را که گمراه کننده یا دستکاری شده هستند را پیدا کرده است. داده‌های ساخت‌یافته ممکن است محتوایی داشته باشند که برای کاربران بی‌ربط یا نامرئی باشد، یا در غیر این صورت مغایر با دستورالعمل‌های داده ساخت‌یافته باشد. در زیر چند نمونه بخصوص از مسائل داده ساختاریافته برای درک بهتر آورده شده است. همچنین برای لیست کامل و توضیحات بیشار می‌توانید به صفحه پشتیبانی گوگل مراجعه کنید.

   • محتوای صفحه با داده‌های ساختاری متفاوت است.

   • داده‌های ساختاری از محتوای پنهان پیدا شده است.

   • انواع خاص داده‌ها دستورالعمل‌های گوگل را نقض می‌کنند. این داده‌ها نادرست یا گمراه کننده هستند.

10. هرزنامه تولید شده توسط کاربر

گوگل هرزنامه‌ای را که توسط کاربران ارسال شده است را در سایت شما پیدا کرده است. هرزنامه کاربر ممکن است شامل نظرات و پیوندها در بخش‌های انجمن و نظرات باشد. همچنین ممکن است شامل صفحات کامل محتوای سایت‌هایی باشد که به کاربران امکان می‌دهد صفحات جدیدی را ایجاد کنند.

11. هرزنامه خالص

گوگل اینجا متوجه شده که سایت شما مرتباً دستورالعمل‌های کیفی که اعلام کرده را نقض و خلاف آن عمل کرده است. این سایت ممکن است چندین صفحه از محتوای خراشیده شده، تولید خودکار یا کم عمق داشته باشد یا رفتارهای مخربی داشته باشد (مانند فیشینگ یا نصب ویروس‌ها ، تروجان ها یا بدافزارهای دیگر).

بازیابی مجازات گوگل: نحوه اصلاح و جلوگیری از جریمه‌های جستجو

تا اینجای بحث حالت‌های مختلف و چگونگی مجازات سایت شما توسط گوگل را بررسی کردیم، اکنون که با خطاها و دستورالعمل‌های گوگل بیشتر آشنا شدید این سه مرحله را برای یافتن و رفع جریمه‌های گوگل در سایت خود دنبال کنید:

1. برای شناسایی صفحات مشکل‌دار و مجازات‌های بخصوص آنها از Google Console به عنوان یک جریمه کننده استفاده کنید.

2. با دنبال کردن اقدامات توصیه شده در گزارش اقدام دستی گوگل و نکاتی که تا کنون به شما گفته شد در بالا، مشکل را شناسایی ومشغول بازیابی مجازات گوگل شوید.

3. با استفاده از ابزار بازرسی URL گوگل ، یک درخواست بررسی ارسال کنید.


همیشه به خاطر داشته باشید که اولین قدم در جلوگیری از مجازات‌های گوگل، آگاهی از عوامل ایجاد کننده آن است.

boostvisit.com | چگونه می‌توان شهروندی قانون‌مدار در شهر گوگل بود و از گوگل پنالتی در امان ماند !

و در آخر به شما توصیه می‌کنم همیشه فقط به تکنیک‌های سئو کلاه سفید بپردازید و برای دانستن و تأیید اینکه محتوای شما از بهترین روش‌های سئو پیروی می‌کند، از بررسی کننده سئو در صفحه (seo on-page) استفاده کنید.

ابزارهای سئو می‌توانند به شما کمک کنند تا مرتباً آنالیز سئو را انجام دهید تا مطمئن شوید سایت شما به بهترین روش بهینه شده است که به سئو سایت شما کمک می‌کند،نه این که به سایت و محتوای ارزشمند شما صدمه بزند و با غفلت و بی اطلاعی از آن شما را شامل مجازات گوگل کند.