پیوندهای داخلی بهترین متود بازدید و درآمد بیشتر سایت

پیوندهای خارجی - پیوندهای وب سایت‌های دیگر که شما را نشان می‌دهند - وقتی که سئو می‌شود توجه زیادی را به خود جلب می‌کنند. اما بهترین شیوه‌های پیوند داخلی نیز شایسته توجه است زیرا با نگاهی به موارد زیر می توانید ببینید که برای وب سایت شما  می‌تواند مفید باشد:

• آنها می‌توانند به سایت شما کمک کنند تا رتبه بالاتری برای جستجوهای مرتبط کسب کنید.

• آنها به بازدید کنندگان شما کمک می‌کنند تا از تجربه بهتری در سایت شما برخوردار شوند.

• به شما این امکان را می‌دهند بازدیدکنندگان خود را به صفحات درآمدزای خود هدایت کنید.

وقتی می‌گوییم پیوندهای داخلی، درمورد چه چیزی صحبت می کنیم!؟

تا اینجا فقط دانستن همین نکته که این پیوندها شامل راههایی فراتر از فقط پیوند دادن از یک پست وبلاگ به پست دیگری است کافیست. چون در ادامه آن را به طور مفصل تعریف و بررسی خواهیم کرد که این لینک‌ها چه تاثیری بر رتبه و بازدید سایت شما دارد ..

 

اصلا پیوندهای داخلی چه هستند ؟

بنا به تعریف پیوند داخلی پیوندی از یک صفحه در وب‌سایت شما به صفحه دیگر است. (پیوندهای خارجی، که اغلب بک لینک نامیده می‌شوند، وقتی است که وب‌سایت دیگری به شما پیوند دارد، همانطور که در بالا هم به آن اشاره کردیم.)

اگر در بازاریابی محتوا فعالیت می‌کنید، مطمئناً با پیوند دادن از یک مقاله به مقاله دیگر در وبلاگ خود آشنا هستید. اما پیوندهای داخلی را می‌توان در بسیاری از نقاط یک صفحه وب معمول یافت. جدا از پیوندهای موجود در متن های پست یا مقاله، پیوندهای داخلی شامل پیوندهای هدایت کننده، پیوندهای تصویر، دکمه‌های call-to-action، پیوندهایی در تبلیغات بنر - در واقع هر پیوندی که به صفحه دیگری در سایت شما اشاره دارد هستند.

boostvisit.com | پیوندهای داخلی: بهترین متود بازدید و درآمد بیشتر سایت

نحوه استفاده از پیوندهای داخلی برای ایجاد ترافیک ارگانیک

جالب است بدانید نحوه پیوند دادن در میان صفحات سایت، معماری وب سایت‌تان را ایجاد می‌کند. این عامل مهمی در بهینه‌سازی سایت شما در موتور جستجو است. ربات‌های موتور جستجو (که خزنده نامیده می‌شوند) برای یافتن صفحات در وب سایت خود به پیوندهای داخلی شما اعتماد می‌کنند. همچنین این هدایت ها به موتورهای جستجو کمک می‌کند محتوای شما را براساس موضوع چه فهرست بندی کنند. آنها به متن هدایت شده روی پیوندها نگاه می‌کنند تا بفهمند صفحات در چه موضوعی هستند و چگونه با یکدیگر ارتباط دارند.

اگر موتورهای جستجو مانند گوگل نتوانند صفحات شما را به راحتی پیدا کنند، طبیعتا نمی‌توانند صفحات شما را فهرست بندی کنند. و اگر موتورهای جستجو نتوانند صفحات شما را فهرست بندی کنند، نمی‌توانند آنها را در نتایج جستجو نشان دهند.

پیوندهای داخلی همچنین به بازدیدکنندگان کمک می‌کند تا زمان بیشتری را در سایت شما بگذرانند و این به نفع شماست. هنگامی که شخصی به وب سایت شما وارد می‌شود و سپس از یک پیوند داخلی به صفحات دیگر سایت‌تان رجوع می‌کند، معیارهای خاصی را افزایش می‌دهد که موتورهای جستجو برای ارزیابی مفید بودن صفحه شما استفاده می‌کنند و همین امر در رتبه بندی سایت شما در گوگل بسیار حائز اهمیت است. درگیر شدن توسط خوانندگان، مانند زمانی که آنها روی صفحه دیگری از سایت شما کلیک می‌کنند، به موتورهای جستجو نشان می‌دهد که سایت شما برای بازدیدکنندگان ارزشمند است. این سیگنال‌های مثبت، مانند بازدید از صفحه بالاتر و نرخ پرش کمتر، می‌تواند به صفحه شما کمک کند تا در نتایج جستجو بالاتر نشان داده شود و موتور جستجو سایت شما را در رتبه و جایگاه بهتر و بالاتری قرار می دهد.

"ارزش ویژه پیوند" چیست؟

معمولاً به طور عامیانه به عنوان "لینک آب" نامیده می‌شود، ارزش ویژه پیوند چیزی است که متخصصان سئو از مقدار پیوندی از یک صفحه به صفحه دیگر می‌گویند.

صفحات منفرد و جداگانه می‌تواند در سایت شما ارزش ویژه‌ای ایجاد کنند، این صفحات دقیقاً مانند سایت شما به تنهایی می‌تواند به طور کلی اقتدار ایجاد کند. یک صفحه می‌تواند در درجه اول از طریق بک لینک‌هایی که از وب سایت‌های دیگر به آن اشاره می‌کنند، ارزش کسب کند. سپس صفحه می‌تواند این ارزش را با استفاده از پیوندهای خود به صفحات دیگر (داخلی و خارجی) منتقل کند.

بسیاری از طرفداران سئو در گذشته تصور می‌کردند که این ارزش گذاری باید با دقت "مدل سازی" شود تا مطمئن شوند که مقدار بهینه ارزش سهام را به صفحات خاصی منتقل می‌کند. در حالی که مثل قبل دیگر از مدل سازی به این روش استفاده نمی‌شود، به لطف به روزرسانی توسط گوگل که باعث می‌شود دستکاری در پیوندها از جذابیت کمتری برخوردار باشد، هنوز هم مهم است که چگونه پیوند-آب به صفحات شما کمک می‌کند.

چگونه می‌توان از ارزش ویژه پیوند برای کمک به رتبه‌بندی بهتر صفحات و سایت خود استفاده کرد !

وقتی فهمیدید که ارزش ویژه پیوند به انتقال ارزش از یک صفحه به صفحه دیگر کمک می‌کند، می‌توانید روش‌های بهینه سازی صفحات خود را با سئو مشاهده کنید.

به عنوان مثال، اگر صفحه‌ای دارید که فکر می‌کنید نیاز به بوست شدن دارد، می‌توانید از صفحه‌های مرتبط که دارای ارزش پیوند بیشتری هستند به آن پیوند دهید. همچنین می‌توانید محتوای جدید یا مهم را از صفحه اصلی خود پیوند دهید، که به طور معمول بیشترین ارزش را در بین تمام صفحات شما دارد. بسیاری از شرکت‌ها این کار را از طریق بازخورد جدیدترین مطالب وبلاگ خود انجام می‌دهند، به عنوان مثال، معمولاً می‌توانید با استفاده از یک ویجت با سیستم مدیریت محتوای خود آن را بصورت خودکار انجام دهید.

ببینید که چگونه  پیوندهایی به منابع اخیر وبلاگ بوست ویزیت در پایین صفحه اصلی سایت قرار داده ایم .

 boostvisit.com | پیوندهای داخلی: بهترین متود بازدید و درآمد بیشتر سایت

اما از کجا می دانید در کدام صفحات ارزش پیوند بیشتری وجود دارد؟ شما سه راه برای دانستن این موضوع دارید:

1. نگاهی به مشخصات بک لینک صفحات مختلف خود بی‌اندازید. صفحاتی که سایت‌هایی که بیشترین و با کیفیت‌ترین سایت‌ها به آن‌ها لینک‌دهی شده بیشترین ارزش را دارند.

2. از افزونه های Chrome برای مشاهده ارزش صفحات منفرد استفاده کنید. می‌توانید با ابزارهای تحقیق لینک رایگان

LRT Power * Trust ™ Extension شروع کنید.

3. به تجزیه و تحلیل وب سایت خود مراجعه کنید تا بدانید کدام صفحات بیشترین بازدید را به سایت شما دارند.

تصور اینکه صفحاتی که بازدید بیشتری دارند از حق سهام بیشتری برای به اشتراک گذاری برخوردار نیستند، چندان قابل قبول نیست. مطمئناً آنها می‌توانند فرصتی برای افزایش قابلیت مشاهده برای صفحاتی که می‌خواهید افزایش دهید، فراهم کنند. پس برای افزایش بازدید هم که شده به آنها اهمیت دهید.

برای نشان دادن ارتباط از پیوند داخلی استفاده کنید

از آنجا که مرتبط بودن بسیار مهم است، پیوند دادن تمام محتوای مربوط به خوشه‌ها یا مراکز می‌تواند یک استراتژی مفید باشد. این به معنای ایجاد یک صفحه مرکزی برای هر موضوع و سپس پیوند دادن از آن به تمام صفحات مرتبط در سایت شما برای آن صفحه است. این را می‌توانید در معماری های محبوب محتوای مدل های توپی و گفتاری یا خوشه محتوا مشاهده کنید.

 boostvisit.com | پیوندهای داخلی: بهترین متود بازدید و درآمد بیشتر سایت

ایجاد یک چارچوب قوی پیوند دهنده سئو داخلی می‌تواند به صفحات شما به صورت جداگانه و به طور کلی به سایت شما برای داشتن رتبه بهتر و بالاتر کمک کند.

همچنین به همان اندازه مهم است بدانید، پیوندهای داخلی می‌توانند به شما در بهبود سرعت بخشی و درآمد سایت کمک کنند.

 

استفاده از پیوندهای داخلی برای درآمدزایی

پیوند داخلی درست می‌تواند دیده شدن صفحه‌هایی را که نقش مهمی در سرعت بخشی دارند، افزایش دهد. پیوندها می‌توانند خوانندگان را به سمت با ارزش‌ترین صفحات شما راهنمایی کرده و به آنها کمک کنند تا شما را به عنوان یک برند بشناسند.

 

بازدیدکنندگان را به صفحاتی که از نظر آنها بسیار با ارزش و خواستار آن هستند راهنمایی کنید

پیوند دادن به سایر صفحات از محتوای شما، به بازدیدکنندگان نشان می‌دهد که شما چیزی بیش از صفحه‌ای که در آن قرار گرفته اند، ارائه می دهید. پیوند به محتوا است که به آنها این امکان را می‌دهد مفاهیم را عمیق‌تر کشف کنند یا به سوالات مربوط به موضوعی که می‌خوانند پاسخ دهند.

این نکته را نیز درنظر بگیرید که ممکن است در کجای سفرشان در جستجو باشند. به طور کلی، خوانندگان می‌خواهند قبل از اینکه به سطح بعدی برسند، محتوای مختلفی را در هر سطح مصرف کنند. مشاهده این موضوع از نظر یک قیف فروش مفید است. هر چه چشم انداز قیف دورتر باشد، به خرید آن نزدیک‌تر است .. !

 

{ در نظر بگیرید که جستجوگر ممکن است درکجای سفر جستجوی خود است و به محتوایی که به آنها کمک می کند به سوالات بعدی‌شان کمک کند پیوند دهید. }

 

اگر کسی از طریق یک قطعه بالاتری از قیف به سایت شما وارد شود، می‌توانید به مقالات دیگری که نیازهای بالای قیف را برآورده می‌کنند و همچنین برخی از مواردی که به خواننده اجازه می‌دهد به نگرانی‌های میانه این قیف بپردازد پیوند دهید.

به همین ترتیب، اگر آن‌ها روی یکی از قطعات میانی قیف شما قرار بگیرند، ممکن است ایده خوبی باشد که در آن سطح به موارد دیگر پیوند دهید، بعلاوه مواردی که به خواننده کمک می‌کند تا به سوالات طبیعی بعدی خود بپردازد.

  boostvisit.com | پیوندهای داخلی: بهترین متود بازدید و درآمد بیشتر سایت   

اگر مطمئن نیستید خریدار شما در مراحل مختلف می‌خواهد به کدام نوع از محتوا دسترسی پیدا کند، محتوای جذاب در مراحل مختلف قیف را بخوانید و نحوه استفاده از نگاشت محتوا و مفاهیم بازاریابی چرخه عمر مشتری را بیاموزید.

 

به خوانندگان حق انتخاب بدهید تا وارد عمل شوند

یک نوع پیوند داخلی می‌تواند تأثیر به ویژه زیادی در سرعت‌بخشی‌ها داشته باشد: پیوندهای فراخوان به عمل (CTA).

فراخوان برای عمل (call-to-action) می‌تواند از مطالعه بیشتر تا ثبت نام در نسخه‌ی آزمایشی یا خرید یک محصول باشد. اطمینان از اینکه خوانندگان می‌توانند به راحتی ببینند که چگونه اقدامات متداول را انجام می دهند، احتمال انجام این کار را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. درج CTA در هر صفحه بخش مهمی از نوشتن محتوا برای یک وب سایت است.

برخی از متداول‌ترین پیوندهای دعوت به عمل که ممکن است بخواهید اضافه کنید کدامند؟ نه تنها به آنچه ممکن است بخواهید مردم انجام دهند، بلکه به آنچه که می‌خواهند انجام دهند نیز فکر کنید. آزمایش کاربر در اینجا مفید است، اما چند اقدام معمولی ک می‌توانید انجام دهید:

• ارتباط با ما

• نسخه آزمایشی را امتحان کنید

• برای دسترسی به روزرسانی‌های وبلاگ ثبت نام کنید

• در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

• سندی را بارگیری کنید

 boostvisit.com | پیوندهای داخلی: بهترین متود بازدید و درآمد بیشتر سایت

به بازدیدکنندگان خود کمک کنید تا شما را به عنوان یک برند بشناسند

بسیاری از بازدید کنندگان سایت در جستجوی اطلاعات هستند و آنها می‌خواهند مطمئن شوند که شما یک منبع معتبر هستید. علاوه بر این، وقتی آنها به ارزیابی فروشندگان نزدیک می‌شوند و به دنبال گزینه‌های رقابتی هستند، می‌خواهند بدانند که چرا کسب و کار شما گزینه بهتری است. با آسان کردن یافتن صفحه درباره ما، این کار را برای آنها ساده نگه دارید، بنابراین آنها می‌توانند داستان برند شما را بخوانند و ببینند شما به عنوان یک سازمان در چه موضعی قرار دارید. بازدید کنندگان سایت اغلب به دنبال این صفحه مهم در پیمایش سایت شما می‌گردند.

 

۷ روش بسیار کارآمد پیوند داخلی

در اینجا، چند منبع دیگر و بهترین روش‌ها را برای کمک به شما در راه بهینه سازی استراتژی پیوند داخلی خود جمع آوری کرده‌ایم. با راهنمایی‌ها و ابزارهای زیر مطمئن شوید که پیوندهای داخلی شما تا آنجا که ممکن است برای شما بهترین نتیجه را به همراه داشته باشد.

1. پیوندهای داخلی را در همه صفحات سایت قرار دهید.

اطمینان حاصل کنید که تمام صفحات شما دارای پیوندهای داخلی هستند تا بازدیدکنندگان در صفحات بن بست قرار نگیرند.

 

2. اطمینان حاصل کنید که همه صفحات شما در کمتر از پنج کلیک قابل دسترسی هستند.

اطمینان حاصل کنید که همه صفحات شما با کمتر از پنج کلیک از نقطه ورود کاربر به سایت شما قابل دسترسی هستند.

 

3. اطمینان حاصل کنید که صفحاتی که می خواهید خزیده شوند قابل خزش هستند.

اطمینان حاصل کنید که ربات‌های موتور جستجو می‌توانند تمام صفحات شما را که می‌خواهید رتبه بندی کنید، جستجو کنند. پرونده robots.txt خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید به خزنده‌ها دستور نمی‌دهید صفحه‌ای را که می‌خواهید در نتایج جستجو نشان داده شود، نادیده بگیرند.

 

4. از نقشه سایت استفاده کنید.

یک نقشه سایت ایجاد کنید و آن را در پرونده robots.txt خود پیوند دهید. این فایل به هدایت موتورهای جستجو به صفحات سایت شما کمک می‌کند.

 

5- پیوندهای داخلی را که ممکن است بودجه خزنده شما را هدر دهد، دنبال نکنید.

از ویژگی nofollow برای پیوندهای داخلی که نمی‌خواهید در صفحات نتایج موتور جستجو نشان داده شود، استفاده کنید. از آنجا که منابع محدودی را به سایت‌های خزنده اختصاص می‌دهند، این امر به صرفه جویی در منابع ربات‌های موتور جستجو و افزایش احتمال یافتن و نمایه سازی محتوای سئو شما کمک می‌کند. یک نمونه خوب از این مثال ممکن است صفحه تماس شما باشد که اغلب از هر صفحه سایت شما پیوند داده می‌شود. اگر آن را دنبال نکنید، ربات‌ها نیازی به استفاده از منابع خود برای دنبال کردن ندارند.

 

6. پیوندهای خراب را مرتباً برطرف کنید.

پیوندهای خراب خود را مرتباً اسکن کرده و آنها را آدرس دهی کنید. پیوندهای خراب می‌توانند خزنده‌ها را در مسیر خود متوقف کرده و از یافتن و نمایه سازی صفحات جلوگیری کنند.

 

7. به متن لنگر توجه کنید.

به متن لنگر مورد استفاده خود توجه کنید. این کار به کاربران کمک می‌کند تا تصمیم بگیرند که می‌خواهند کلیک کنند و به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا موضوع محتوا را درک کنند.

boostvisit.com | پیوندهای داخلی: بهترین متود بازدید و درآمد بیشتر سایت 

آیا می‌توان پیوندهای داخلی زیادی داشت؟

یک قاعده خوب در مورد تعداد پیوندهای داخلی یک صفحه این است که تمام پیوندهای شما باید برای خوانندگان مفید باشد. برای پیوندهای داخلی که باید در یک صفحه داشته باشید دیگر محدودیتی وجود ندارد، اما پیوندهای شما باید یک تجربه کاربری خوب ایجاد کنند.

پیوندهای داخلی برای سئو، رتبه بندی و مشتریان مهم هستند !!

در حالی که به نظر می‌رسد پیوندهای خارجی تمام توجه را در بهینه سازی موتور جستجو و تلاش برای آگاهی از برند جلب می‌کنند، استراتژی‌های پیوند داخلی شما نیز می‌تواند به تقویت تلاش‌های شما کمک کند.

پیوندهای داخلی می‌تواند به توزیع جلوه‌های پیوندهای خارجی سخت بدست آمده شما در صفحاتی که برای پیشرفت بهتر در موتورهای جستجو نیاز به تردید دارند، کمک کنند. به علاوه، پیوند ذهنی با صفحاتی که برای کاربران شما مهم هستند، می‌تواند با سرعت‌بخشی بیشتر به  افزایش بازدید سایت شما و درآمدزایی کمک کند.