افزایش رتبه الکسا

چرا رتبه الکسا مهم است؟

سؤال خوبی است. شما هم خوب دقت کنید، چرا که می خواهیم از همین ابتدا نکات کلیدی و مهمی را برای پردازش اهمیت رتبه الکسا بیان کنیم.

·        میزان بازدیدکنندگان هر سایت نسبت به سایر سایت ها: مدیران سایت ها همواره سعی در یافتن راه های جدید و ابتکارهایی برای بهبود ترافیک و کسب رتبه بالاتر داشته اند. ترفندهای مختلف، تبلیغات خلاقانه و بسیاری از روش های قانونی و غیرقانونی را امتحان می کنند و تمام تلاش آن ها برای جذب انبوه بازدیدکنندگان و در نهایت تبدیل آن ها به مشتری است. در این میان یک سوال مهم برایشان پیش می آید! اینکه رتبه بندی وب سایتشان در مقایسه با سایر سایت ها از نظر بازدیدکنندگان چگونه است؟ و چگونه می توانند اندازه بگیرند که آیا پیشرفت آن ها واقعاً در حال نتیجه دادن است؟ یا موقتی است؟! یکی از بهترین شاخص هایی که وب سایت ها را بر اساس میزان بازدیدکنندگان ماه به ماه طبقه بندی می کند، رتبه الکسا است.

 

·        تنظیم استراتژی های دقیق و صحیح تر: بازدیدکنندگان بیشتر، داده های بیشتری را برای شما به ارمغان می آورند، که به نوبه خود پیش بینی رفتار بازدید کنندگان آینده را آسان می کند. با استفاده از نمای کلی از عملکرد سایتتان که الکسا در اختیار شما قرار می دهد، می توانید برای آینده آن تصمیم های بهتر و دقیق تری اتخاذ نمایید و شاهد پیشرفت وب سایت خود در طول زمان باشید.

 

·        تحلیل رقبا برای ایجاد فرصت همکاری یا پیشی گرفتن از آن ها: رتبه بندی الکسا می تواند به شما کمک کند تا نگاه بهتری در رقابت خود داشته باشید. می توانید رتبه الکسا خود را با رقبای مرتبط خود مقایسه کنید و تفاوت های محبوبیت و علت آن را تجزیه و تحلیل کنید. همچنین می توانید بدون در نظر گرفتن رقبا، به دنبال یک فرصت عالی همکاری با سایت های برتر باشید.

 

·        تجزیه و تحلیل های وب سایت بر اساس شاخص های مهم: با استفاده از شاخص های " کشور" ، "دسته" و "جهانی" که در رتبه بندی الکسا دیده می شود می توانید موقعیت وب سایت خود را در داخل یک کشور یا در یک صنعت و نیز رتبه جهانی آن را مشاهده کرده و تصمیمات لازم را برای بهبود هر یک بگیرید.

 

·        نقش رتبه الکسا در تلاش برای سئو موفق: با اینکه هیچ مدرکی وجود ندارد که بتواند ارتباط مستقیم بین رتبه الکسا و سئو سایت را نشان دهد، اما رتبه الکسا با تلاش های مالک سایت در زمینه سئو ارتباطی محسوس دارد. بیایید با یک مثال این موضوع را بازتر کنیم. فرض کنید شخص A و شخص B ، هر دو در حال نوشتن مقاله ای در مورد موضوعی بسیار خاص هستند. شخص A ، یک پست طولانی در مورد موضوع می نویسید، اما پست خود را در صفحه 9 گوگل پیدا می کند! در حالی که شخص B ، مطلبی کوتاه تر می نویسید، اما پست خود را در صفحه 1 می بیند! شخص B متفاوت از شخص A چه کاری انجام داده است ؟ او قطعا محتوای خود را برای سئو بهینه سازی کرده و اینگونه رتبه بالاتری را از آن خود کرده است. در نتیجه محتوای بهینه و سئو شده ی شخص B بازدید بیشتری خواهد داشت. بازدید بالا و ترافیک بازدیدکنندگان نیز منجر به رشد رتبه الکسا و بهبود آن خواهد شد. بدین طریق با رتبه الکسا می توان تشخیص داد محتوا یا سایت از سئو مناسب و موفقی برخوردار است یا نه.

 

·        افزایش روز افزون بک لینک ها: با توجه به اینکه بسیاری از وبلاگ نویسان لیستی از بهترین وب سایت ها را بر اساس رتبه بندی الکسا تهیه می کنند، یک رتبه بالاتر میزان بک لینک شما را افزایش می دهد.

 

boostvisit.com | افزایش رتبه الکسا 

رتبه الکسا را ​​از کجا می توانید بدست آورید؟

پس از شروع طوفانی در خصوص اهمیت رتبه الکسا و پیش از ارائه راه حل های بهبود و تقویت این رتبه، لازم می دانیم درخصوص اصول اولیه و نحوه به دست آوردن رتبه الکسا نکاتی را بیان کنیم.

رتبه بندی صفحات در الکسا بر اساس یک پایه محکم و قطعی است، نه بصورت تخمین زده. همچنین اجازه دسترسی به رابط کاربری داده می شود که این امر باعث می شود اطلاعات دقیق تری در مورد داده های ترافیک داشته باشید. بدین صورت شما موقعیت دقیق تری را از سایت خود بدست می آورد.

اگر می خواهید بدانید رتبه الکسا سایت شما چند است و یا مثل من مرتباً الکسای خود را چک می کنید، می توانید الکسا ترافیک Chrome Extension  یا SEOQuake را نصب نمایید (که داده های مفید دیگر سئو را به شما می دهد)، بدین صورت می توانید سرعت رتبه هر صفحه ای که بازدید می کنید را مشاهده کنید.

 

چگونگی بهبود و افزایش رتبه الکسا سایت

اگر فردی تازه کار هستید یا با Alexa آشنایی ندارید، شاید الکسا را تنها یک معیار در نظر بگیرید که خلاصه ای از عملکرد یک سایت (شما یا رقیب خود) را نسبت به سایر سایت های وب ارائه می دهد. اینگونه ممکن است تمام تلاش خود را انجام ندهید تا ارزش و سود کسب و کار خود را به حداکثر برسانید. در یک جمله: اقتدار سایت شما در وب به عنوان Alexa Rank شما ترجمه می شود. این را مثل یک گوشواره به گوش خود آویزان کنید.

روش های زیادی وجود دارد که می توانید با استفاده از آن ها به بهبود و افزایش رتبه الکسا ( کمتر شدن عدد الکسا ) سایت خود برسید. با ما همراه باشید تا مهم ترین و تاثیرگذارترین این روش ها را ارائه نماییم.

 

-        کلمات کلیدی را پیدا کنید که بازدیدکنندگان را به سمت ترافیک سوق می دهد

 مهم ترین عناصر هر وب سایتی، متن هایی با کلمات کلیدی مناسب هستند. تحقیق و پیدا کردن کلمات کلیدی مورد استفاده وب سایت هایی که از لحاظ موضوعی مشابه وب سایت شما می باشند به شما این امکان را می دهد که درک کنید مخاطب هدف شما به دنبال چه چیزی است؟ و چگونه آن را جستجو می کند؟ البته در متون خود از یکسری کلمات کلیدی ِ کم استفاده نیز بکار ببرید، این کار به افزایش رتبه الکسا و دیده شدن وب سایت شما کمک بسزایی می کند. با یافتن کلمات کلیدی مرتبط و مناسب، به نوعی یاد می گیرید با زبان مشتریانتان با آن ها صحبت کنید و این پاسخگوی نیازها و خواسته های اولیه آن ها است.

 boostvisit.com | افزایش رتبه الکسا

-        تهیه محتوای عالی

محتوای با کیفیت علاوه بر تاثیر مستقیم بر خواننده، توسط موتورهای جستجو مانند Google پاداش می گیرد. بنابراین نوشتن محتوای عالی حکمِ یک تیر و دو نشان را دارد و این اقدام شما، در نهایت سریعترین پاسخ را برای کاربران به همراه دارد.
هر بار که شما یک محتوا شگفت انگیز می نویسید، این فرصت را به وب سایت خود می دهید که آن پست در Google رتبه بندی شود و بازدیدکنندگان بیشتری به سوی سایت شما هدایت شود. در واقع و مهمتر از هر مورد، هنگامی که یک پست عالی می نویسید، می توانید ترافیک سرد را به طرفداران، مشتریان و طرفداران و حتی مشتریان بالقوه تبدیل کنید و این افراد بدون نیاز به یادآوری، مرتباً به سایت شما بر می گردند.

بصورت خلاصه محتوای عالی دارای ویژگی های زیر است:

به سوالات کاربران پاسخ می دهد.

کامل است.

شامل همه مواردی است که احتمالا مخاطبان دوست دارند در مورد آن بدانند.

خواندن آن آسان و روان است.

با UI و UX عالی ارائه می شود.

 

-        هدفمند و سودمند بنویسید

اگر می خواهید ترافیک گسترده، مفید، واقعی و مداوم را دریافت کنید، باید سایتی داشته باشید و محتوایی بنویسید که پیش از ساخته شدن هدف مشخصی در نظر داشته باشد. مثلا اگر می خواهید سایت یا محتوایی برای مادران بنویسید، داخل آن باید منابع و مطالب کافی و مفید درباره نوزادان ، ترولی ها، تربیت کودک و غیره استفاده کنید.

 

-        محتوای یونیک و منظم

 

وقتی خوانندگان مطالب با ارزش و آموزنده و جدیدی را می یابند، با آن محتوا و نیز محتواهای احتمالی آینده آن درگیر می شوند. اینجا است که اتفاقات شگفت انگیزی برای مدیر وب سایت رخ می دهد. مخاطبین مطلب مذکور و آموزنده را در شبکه های خود به اشتراک می گذارند، آن ها را لینک می دهند، بازدیدکنندگان جدید را معرفی می کنند، خیلی از آن ها به طور بالقوه به مشتری تبدیل می شوند، در انتظار محتواهای آینده بارها و بارها به سایت شما سر می زنند و شانس اینکه به پیرویی وفادار تبدیل شوند به مراتب افزایش پیدا می کند... . ( قابل ذکر است که این نوع محتواها می بایست مرتباً تولید و به روز شوند تا ترافیک ارزشمند را برای شما فراهم کند. محتوایی که از این انگیزه به دور باشد در ایجاد مخاطبان وفادار موفق نخواهد بود. )

در این هنگام، موتورهای جستجو مانند Google به محتوای ارزشمند و منظم شما پاداش می دهند و مطلب شما احتمالاً در صفحات بالای وب یافت می شود. با تداوم این اتفاق خوشایند نهایتا رتبه الکسای سایت شما افزایش پیدا می کند و لبخند بر لبان شما می نشیند.

 

-        مطالب قدیمی خود را به روز کنید

مقالات قدیمی خود را (به ویژه مقالاتی که ممکن است به مرور زمان حجم ترافیک آن ها کاهش یافته باشد) را با بهینه سازی آن ها به روز کنید. برای بهینه سازی از طریق به روز رسانی مطالب تمام یا برخی از مطالب زیر را انجام دهید:

-در ابتدا باید بررسی کنید آیا مقاله شما هنوز توانایی رتبه بندی برای کلمه کلیدی را دارد یا خیر. یک روش خوب برای انجام این کار، بررسی 10 صفحه برتر، با بررسی Domain Authority ، مشخصات  Backlink و طول مطالب آن ها است. پس از این بررسی ممکن است تشخیص دهید رقابت بسیار سنگین شده و مجبور به تغییر کلمات کلیدی و یا اضافه کردن متن بیشتری به محتوای خود شوید.

-اطمینان حاصل کنید که مقاله شما و تمامی اعداد و ارقام و سال هایی که در آن ذکر شده است را برای سال جدید به روز شده است. سپس آن را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید و بازدیدکنندگان را به سمت وب سایت خود سوق دهید.

-مقاله را بر اساس اصول و الگوریتم های جدید گوگل باز نویسی کنید. در اغلب موارد با این کار شاهد تغییر ناگهانی در ترافیک خواهید بود.

-بهتر است کلمات بیشتری اضافه کنید. از آنجا که گوگل هم اکنون تأکید بیشتری بر کیفیت و عمق مقالات در مورد موضوعات خاص دارد، بهتر است شروع به نوشتن حداقل 2000 کلمه در هر مطلب کنید.

 

-        نوشتن پست وبلاگ

نوشتن و نحوه نوشتن پست مناسب وبلاگ، کلیدی برای جمع آوری ترافیک است که در نهایت به شما در ارتقا رتبه الکسا کمک می کند و شما را به درآمدزایی بالا می رساند. پس داشتن وبلاگ و نوشتن مقالات در روزهای مشخص را فراموش نکنید!

 boostvisit.com | افزایش رتبه الکسا

-        محتوای جدید خود را برای سئو بهینه کنید

محتواهایی بهینه سازی شده بر اساس اصول SEO بنویسید. بر این اساس نکات زیر را رعایت کنید:

محتوایی بنویسید که حداقل 2000 کلمه داشته باشد.

حدود 3 الی 5 درصد از متنتان شامل کلمات کلیدی اصلی باشد.

کلمه کلیدی خود را در پاراگراف اول اضافه کنید.

تصاویر را در سراسر پست اضافه کنید و مطمئن شوید که  Alt به آن ها داده اید.

از پلاگین هایی مثل یواست سئو برای اینکار کمک بگیرید.

تگ های h2 متن را با کلمات کلیدی همراه کنید.

یک متا عنوان و متا شرح عالی بنویسید که شامل کلمه کلیدی تمرکز شما باشد.

 

-        محتوای خود را برای قابلیت خواندن تلفن همراه بهینه کنید

امروزه دیگر موتورهای جستجوی گوگل به سایت ها و محتواهایی که برای تلفن همراه و دیگر دیوایس ها بهینه نشده باشد، اهمیت خاصی قائل نیست و حتی گاها دست به جریمه و بازخواست آن ها می زند. دیوایس ها در دنیای کنونی بخش اعظمی از زندگی انسان ها را تشکیل می دهند و بسیاری از افراد با استفاده از آن ها سایت ها و مطالب مورد نظر خود را جستجو می کنند. پس درست نیست سایت یا محتوای خود را تنها برای کامپیوترها و لپ تاپ ها تهیه کنید. گوگل نیز از این دیدگاه بسیار متنفر است!

 

-        روی فعالیت هایی تمرکز کنید که میزان بازدید شما را افزایش می دهد.

-این عادت را در خود به وجود بیاورید که به دنبال انواع فعالیت هایی باشید که باعث افزایش بازدیدکنندهوب سایت شما می شوند. این کاتالیزوری برای افزایش رتبه الکسا خواهد بود. در اینجا چند نمونه را بیان می کنیم:

-خبرنامه بسازید و در خبرنامه های سایت های دیگر عضو شوید.

-محتوای خود را برای تمام رسانه های اجتماعی که در آن ها فعال هستید به اشتراک بگذارید.

-توجه کنید که محتوای شما در تمامی مرورگرها و تمامی سیستم عامل ها به همان صورت اصلی نمایش داده شود.

-کمپین های تبلیغاتی را در فیس بوک و / یا Google اجرا کنید.

-تبلیغات دیجیتال انجام دهید.

-برای به دست آوردن بک لینک جدید همواره تلاش و جستجو کنید.

-کشف کنید رقبای شما بک لینک خود را از کجا دریافت می کنند.

-به صورت مداوم و از البته از راه های مختلف و جذاب مخاطبین و بازدیدکنندگان را ترغیب کنید که پست مهمان یا هر نوع محتوای دیگری را در سایت شما انتشار دهند.

-ماه به ماه و قبل از شروع انتشار محتواهای ماه جدید، ترافیک و رتبه الکسای خود را بررسی نمایید.

boostvisit.com | افزایش رتبه الکسا 

-        پیوندهای داخلی

پیوندهای داخلی پیوندهایی هستند که از یک صفحه یا پست در سایت شما به صفحه دیگری در داخل سایت شما منتهی می شوند. این نوع پیوندها بسیار مفید و تاثیرگذار هستند؛ زیرا باعث راهنمایی و پیمایش آسان تر برای بازدیدکنندگان می شوند.همچنین آن ها را با محتوای مرتبط دیگری درگیر می کنند. این پیوندها در موتور جستجو زیر پیوند صفحه اصلی شما ظاهر می شود و موجب بازدید بیشتر از سایت شما می شوند. در کل، لینک های داخلی ( و لینک های خارجی ) محتوا و مضمون سایت شما را به موتورهای گوگل می فهمانند و به موتورهای جستجو کمک می کنند تا محتوای وب سایت شما را بهتر درک و تحلیل کنند.اگر پیوندهای داخلی منطقی و به خوبی قرار گرفته شوند، می توانند تأثیر مثبتی در زمان ماندگاری کاربر و در نتیجه رتبه بندی داشته باشند.

می بایست دقت کرد، پیوند بیش از حد می تواند اعتبار یا خوانایی سایت شما را کاهش دهد و ممکن است توسط موتورهای جستجو مواخذه و جریمه بشوید! گوگل با این کار می خواهد بگوید: هر چیزی حد و اندازه ای دارد! پس مراقب باشید رفتارتان باشید.

 

-        بک لینک یا پیوندهای خارجی

سایت های مرتبط بیشتری را برای پیوند به وب سایت خود دریافت کنید. دریافت بک لینک از سایت های دارای اعتبار بالا باعث افزایش اعتبار دامنه سایت شما نیز می شود و به شما کمک می کند تا برای عبارات جستجوی خود رتبه بالاتری داشته باشید. این روش همچنین به موتورهای جستجو کمک می کند تا به وضوح جایگاه شما را مشخص کنند و باعث افزایش کیفیت سایت شما شوند. در نهایت این کار به ترافیک بیشتر برای سایت شما منجر شده که به نوبه خود باعث بهبود رتبه الکسا می شود.

برای بهبود اقتدار و اعتبار دامنه خود، بک لینک با کیفیت بالا دریافت کنید و به عنوان مهمان در سایت های دیگر پست بگذارید. مهم است که مطمئن شوید صفحاتی که از آن ها می خواهید بک لینک دریافت کنید مرتبط با موضوع وب سایت شما باشند.

 

-        تحلیل استراتژی بازاریابی رقبا

دلایل مختلفی وجود دارد که اهمیت تجزیه و تحلیل رقبای شما را نشان می دهد. اما به طور خلاصه تجزیه و تحلیل رقابتی، یعنی: پیدا کردن و درک صحیح تر معیارهای مهم، پیداکردن راهکارهای مفید، امکان شناسایی و پیش بینی روش های موفقیت بیشتر و...

تمام زوایای تحلیل بازاریابی و موفقیت یا حتی عدم موفقیت هم صنفان شما، به شما کمک می کند تا با آگاهی بیشتری برای سایت خود و شغل خود تصمیم بگیرید و استراتژی موثر و مفیدتری را اتخاذ نمایید.

 

-        اشتراک گذاری

اشتراک گذاری محتوا را در شبکه های اجتماعی و دیگر سایت ها و وبلاگ های معتبر دست کم نگیرید. این روش واقعا در افزایش رتبه الکسا تاثیرگذار خواهد بود. شما می توانید از فیس بوک ، توییتر ،Pinterest ، یوتیوب، اینستاگرام و ... ترافیک ارگانیک و مفیدی را دریافت نمایید.

به دلیل دسترسی بسیار زیاد، فیس بوک یکی از مهمترین بسترهای رسانه های اجتماعی است. وب سایت خود را برای به اشتراک گذاری فیس بوک (بزرگترین شبکه اجتماعی جهان) بهینه کنید. اگر از طرف فیس بوک بازدیدهای زیادی به سمت سایت شما سرازیر شود به معنای تقویت عمده دامنه شما می باشد. اگر محتوای شما به صورت ویروسی پخش شود، این شانس را دارید که هزاران بازدیدکننده را بدون پرداخت هزینه اضافی جذب کنید و مقدمات افزایش رتبه الکسا برای شما فراهم آید.

 

-        نوار ابزار الکسا و ابزارک الکسا

نوار ابزار الکسا آمار جالبی در مورد وب سایت ها، بازدیدهایشان و نتایج مربوط به تعداد بازدیدکننده در سطح ملی و بین المللی را فراهم می آورد. یکی از مزایای مهم نوار ابزار الکسا این است که لینک هایی به سایت های دیگر که از لحاظ موضوعی با یکدیگر مرتبط هستند را نشان می دهد. بدین صورت شما بدون دردسر و بدون نیاز به صرف زمان زیاد برای جستجو، از لینک های مربوط به یک موضوع خاص در سایت خود مطلع خواهید شد. همچنین ابزارک الکسا باعث می شود رتبه الکسا شما مستقیماً در وبلاگ وردپرس قابل مشاهده باشد.

 

کلام آخر

Alexa Rank از آن جهت مهم است که به شما امکان می دهد عملکرد محتوای سایت خود را نسبت به سایت های دیگر بررسی و کنترل نمایید. اگر می بینید که رتبه ترافیک الکسا در حال بهبود است، این نشان دهنده ی با کیفیت بودن محتوا و سایت شما است. این ارزش گذاری و توجه به سایت شما از طریق ربات های گوگل، باعث توجه مخاطبین نیز می گردد. راه های مختلفی برای افزایش رتبه الکسا وجود دارد که از جمله آن ها به ایجاد محتوای با کیفیت و به روزرسانی، به اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی و ایجاد لینک سازی با کیفیت در این مقاله اشاره شد. اگر شما نکات و استراتژی های دیگری را در نظر داشته و امتحان کرده اید که می تواند به روند این کار کمک کند، در صورت تمایل می توانید با ما و دیگر مخاطبین در میان بگذارید.